Balík

Balík je jednoduchá a cenovo výhodná služba na zasielanie tovaru v rámci Slovenska, ku ktorému dostanete doklad o jeho podaní. Balík doručíme na adresu alebo si ho adresát môže vyzdvihnúť na pošte. Informácie o pohybe balíka je možné získať prostredníctvom Track & Trace.

Charakteristika

Spôsob dodávania


 • Balík na adresu – doručenie na odovzdávacie miesto podľa adresy uvedenej na balíku alebo adresnom štítku
 
 • Balík na poštu – uloženie na pošte podľa výberu odosielateľa uvedenej na balíku alebo adresnom štítku počas odbernej lehoty bez predchádzajúceho pokusu o doručenie. Podmienkou poskytnutia služby je uvedenie mobilného telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy.
Zoznam pôšt, pre ktoré je možné využiť službu Na poštu
Lehota prepravy
 • druhý pracovný deň po dni podania (D+2)
Hmotnosť
Rozmery a obal
 • min.: aspoň jedna plocha balíka je 20 x 15 cm, max.: 200 cm pre ktorýkoľvek z rozmerov alebo 300 cm pre súčet dĺžky a najväčšieho obvodu meraného v inom smere ako dĺžka
   - vypočítajte si rozmer vášho balíka
 • Balík je možné podávať v uzatvorenom obale alebo bez obalu (napr. pneumatiky, kufre); obal môže byť aj použitý, ak z neho boli odstránené pôvodné adresné údaje a všetky nálepky a pásky;
 • pri hmotnosti nad 3 kg sa odporúča balík previazať pevným špagátom alebo opatriť pútkami;
 • návod ako správne zabaliť sklo, elektroniku alebo iné ľahko rozbitné veci
Za balík môžete zaplatiť
 • v hotovosti, poštovými známkami, prevodom, výplatným strojom, úverom poštovného

Služby k balíkuspäť

Odosielateľ
 • Poistenie, Krehké, Neskladné, Dobierka, Storno zásielky na podaji, Storno zásielky na dodaji, Neukladať, Uložiť ... dní, Späť:
Adresát
 • Predĺženie odbernej lehoty, Splnomocnenie, Odopretie prijatia zásielky, Opakované doručenie na žiadosť adresáta (len balík na adresu), Doručenie na inú adresu na žiadosť adresáta
Info služby
 • Informácia o podaní/dodaní zásielok, Informácia o sledovaní zásielok, Odpis podacej potvrdenky, Potvrdenie o dodaní zásielky, Tlač e-potvrdenky, Potvrdenie o spracovaní ePodacieho hárka

Ako podať balíkspäť

 1. Balík zabaľte podľa podmienok pošty a prineste ho na poštu. Vhodný obal si môžete kúpiť aj priamo na pošte alebo objednať cez www.skclub.sk.

                       

2.  Vyplňte podací lístok podľa predtlače. Ak podávate viac kusov balíkov, môžete podacie            lístky nahradiť podacím hárkomBalík môžete poslať aj prostredníctvom aplikácie                ePodací hárok.

3.   V podacom lístku / hárku, resp. v ePodacom hárku vyznačte požadované služby k balíku.         Balík na poštu označte poznámkou "Na poštu" na adresnom štítku alebo na adresnej strane       balíka podľa vzoru vypísania adresy. O dodanie balíka na poštu môžete požiadať aj pri               priehradke pošty. Podmienkou poskytnutia služby je uvedenie mobilného telefónneho čísla         alebo e-mailovej adresy.

4.   V prípade, že balík posielate na dobierku, stačí vyznačiť použitie služby v podacom lístku /        hárku, resp. v ePodacom hárku a na adresnej strane balíka.

5.   Balík odovzdajte pri priehradke na pošte. V prípade podaja prostredníctvom ePodacieho             hárku vám podaj potvrdíme odoslaním elektronickej potvrdenky.

Tlačivá na podanie balíka nájdete v sekcii Tlačivá alebo vám ich poskytneme na každej pošte. Všetky druhy obálok k zásielkam vám ponúka www.skclub.sk.

Koľko stojí balíkspäť

Do hmotnosti Balík na adresu
(predajná cena v EUR)
Balík na poštu
(predajná cena v EUR)
5 kg 3,90 € 2,70 €
10 kg 4,90 € 3,70 €

Koľko stojí balík podaný cez ePodací hárok

Do hmotnosti Balík na adresu
(predajná cena v EUR)
Balík na poštu
(predajná cena v EUR)
5 kg 3,70 € 2,50 €
10 kg 4,80 € 3,60 €

Uvedené ceny sú oslobodené od DPH.

Podmienky nad rámec Poštových podmienok Balík je možné dohodnúť na základe písomnej zmluvy.

Súvisiace dokumenty

Mobilná verzia