Súťaž o najkrajší list 2007

Do súťaže o najkrajší list sa v roku 2007 zapojil rekordný počet mladých ľudí

Víťazstvo v súťaži o najkrajší list za rok 2007 získala 15 – ročná žiačka základnej školy Kristínka Zaťková z Nitry. Do súťaže, ktorá mala uzávierku 31. marca 2007, sa zapojil rekordný počet mladých ľudí do 15 rokov, celkom 1014.

2. miesto prisúdila komisia Slovenskej pošty, a. s., 11 – ročnému Lukášovi Počatkovi z Michaloviec na 3. mieste sa so svojím listom umiestnila 12 – ročná Klaudia Bitalová zo Zvolena.

36. ročník súťaže v písaní listov na tému „Predstav si, že si zviera žijúce vo voľnej prírode, ktorého domov je ohrozovaný zmenami životného prostredia a klimatickými zmenami. Napíš list ľuďom celého sveta, ktorý im vysvetlí, čo môžu urobiť, aby ti pomohli prežiť.“ vyhlásila Slovenská pošta, a. s., v spolupráci s Medzinárodným úradom Svetovej poštovej únie a Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií SR.  Vyše tisíc žiakov sa štylizovalo do podoby mnohých zvierat. Víťazka písala ľuďom ako sova Plamienka driemavá, druhé miesto získal list od Bociana a tretie od Orla skalného.

List, ktorý sa umiestnil na 1. mieste bol preložený do anglického jazyka a predložený Svetovej poštovej únii. Jeho autorku Slovenská pošta, a. s., odmenila pobytom v rekreačnom stredisku. Autori listov, ktorí získali 2. 3. miesto, boli odmenení diplomom, albumom poštových známok a knižkami z vydavateľstva Ikar. Víťazom celosvetového kola súťaže v roku 2007 sa stala Sze Ee LEE z Malajzie.

víťazný list 2007

 

 

Mobilná verzia