Súťaž o najkrajší list 2011

Súťaž o najkrajší list v roku 2011 vyhrala 14-ročná Martinka z Trnavy

Téma súťaže Napíš kamarátovi alebo ľubovoľnému človeku list, v ktorom vysvetlíš, prečo je dôležité chrániť lesy zaujala veľké množstvo mladých ľudí. 687 súťažiacich zaslalo svoje listy, aby zabojovalo o prvenstvo. Vybrať ten najkrajší bolo nesmierne ťažké, pretože každý jeden list v sebe niesol kúsok srdca jeho pisateľa. Deti posielali okrem listov aj krásne kresby, básničky, či rozprávky na tému ochrany lesov.

Spomedzi všetkých porota zložená zo zástupcov Slovenskej pošty, Lesov SR a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja udelila prvé miesto listu 14-ročnej Martinky Borovanovej z Trnavy. Druhým najkrajším listom sa stal list 13-ročnej Kristínky Petrovskej z Batizoviec. Na treťom mieste skončila 14-ročná Martinka Chytilová z Banskej Štiavnice.

Do celosvetového kola súťaže sa zapojilo takmer 2 milióny detí. Vybrať jeden jediný víťazný list bolo pre porotu tak náročné, že nakoniec udelila prvé miesto dvom súťažiacim. Prvé miesto získali 15-ročná Charleé Gittens z Barbadosu a 13-ročná Wang sa z Číny. Pre Barbados to znamenalo prvé víťazstvo v 40-ročnej histórii súťaže. Čína vyhrala prvú cenu po piatykrát.

víťazný list 2011

 

Mobilná verzia