Tlačové správy august 2020

Slovenská pošta opäť rozširuje sieť BalíkoBOXov

Bratislava, 26. augusta 2020

Slovenská pošta rozšírila sieť BalíkoBOXov určených na pohodlné a jednoduché doručovanie balíkov a balíkových zásielok. Zákazníci môžu cez BalíkoBOXy tiež uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry s PAY by square kódom. Výhodou BalíkoBOXov je práve ich nonstop dostupnosť a s rozšírenou funkcionalitou sa postupne stávajú rýchlym, jednoduchým a hlavne flexibilným riešením aj pre zaneprázdnených klientov. Dnes bol oficiálne uvedený do života BalíkoBOX v Žiari nad Hronom, a to za prítomnosti vedenia Slovenskej pošty a vedenia mesta Žiar nad Hronom.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydala poštovú známku „XVI. paralympijské hry Tokio“

Bratislava, 25. augusta 2020

Slovenská pošta vydala 24. augusta 2020 poštovú známku „XVI. paralympijské hry Tokio“ s nominálnou hodnotou 1,55 €. Poštová známka v tvare kvetu japonskej čerešne sakury s priemerom 40 mm vychádza vo forme samolepky na tlačovom liste s 24 známkami. Známku vytlačila technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o.
Motívom poštovej známky je jedna z najúspešnejších slovenských paralympijských športovkýň, strelkyňa Veronika Vadovičová. Slávnostná inaugurácia poštovej známky sa uskutočnila 24. augusta 2020 v Bratislave aj za prítomnosti vedenia Slovenskej pošty, a.s.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva poštovú známku „COVID-19“

Bratislava, 20. august 2020

Slovenská pošta vydá v piatok 21. augusta 2020 poštovú známku „COVID-19“ s nominálnou hodnotou 2 €. Motívom poštovej známky je symbolický portrét dievčaťa s rúškom na tvári s rozptýlenými koronavírusmi okolo. V známke je aplikovaná UV farba zdôrazňujúca rúško a zväčšený koronavírus v pravej spodnej časti známky. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je Karol Felix, akad. mal. Výtvarné návrhy emisie budú vystavené na výstave Art of Coronavirus v Hosteli Chors na Obchodnej ulici v Bratislave, ktorá bude slávnostne otvorená 21. 8. 2020 o 15:00 hod. (vstup iba pre médiá).​

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta obstará novú súkromnú bezpečnostnú službu

Bratislava, 10. august 2020

Slovenská pošta pripravuje v súčinnosti s Ministerstvom dopravy a výstavby SR súťaž na strážnu a technickú službu. Uvedené služby boli pred 4 rokmi obstarané v jednej súťaži spolu so spracovaním a prepravou hotovosti s hodnotou zákazky 22,4 miliónov Eur bez DPH. V súčasnosti Slovenská pošta plánuje v súlade s rozhodnutím Úradu verejného obstarávania vyhlásiť dve verejné súťaže. Verejná súťaž na strážnu službu bude ešte geograficky rozdelená na tri časti, tzn., že potenciálny záujemca sa môže prihlásiť na ktorúkoľvek časť alebo na všetky časti. Slovenská pošta očakáva od zvoleného postupu, že od 1. januára 2021 bude zabezpečovať súkromnú bezpečnostnú službu viac poskytovateľov. Jediným hodnotiacim kritériom v oboch vyhlásených postupoch je najnižšia cena.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošlite originálnu pohľadnicu z dovolenky

Bratislava, 4. august 2020

Pošlite svojim blízkym originálny pozdrav z dovolenky, zo špeciálnych udalostí alebo pri príležitosti výročí a sviatkov. Vďaka službe Slovenskej pošty „Moja pohľadnica“ si môžete vytvoriť prostredníctvom mobilného telefónu alebo webu jedinečnú pohľadnicu s vlastným motívom aj textom a potešiť tak svojich blízkych. Pošta pohľadnicu vytlačí a pošle zvolenému adresátovi v rámci Slovenska i do zahraničia.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia