Tlačové správy jún 2022

Slovenská pošta začala s obnovou vozového parku nákladných áut

Bratislava, 30. jún 2022

Slovenská pošta začala s obnovou vozového parku nákladných áut. Dnes, vo štvrtok 30. júna 2022 nasadila do prevádzky prvé kamiónové súpravy. Do konca septembra 2022 bude postupne nasadených celkovo 105 nových nákladných motorových a prípojných vozidiel, ktoré budú jazdiť v rámci celého Slovenska, a tiež do niektorých európskych krajín. Na vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony vyhlásila pošta vlani v apríli dve verejné súťaže; jedna bola na nákladné motorové vozidlá, druhá na prípojné nákladné vozidlá. Celková hodnota zákazky dosiahla takmer 8,03 mil. Eur.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Zaokrúhľovanie platieb od 1. júla 2022

Bratislava, 27. jún 2022

V zmysle zmien Zákona č. 18/1996 Z. z. o cenách platných od 1. júla 2022 bude Slovenská pošta zaokrúhľovať výslednú sumu hotovostných platieb podľa definovaných pravidiel na 5 eurocentov. Cieľom novely zákona je minimalizovať obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku pri platbe v hotovosti, pričom tieto mince naďalej zostanú zákonným platidlom. Výnimku pri zaokrúhľovaní budú tvoriť výplaty sociálnych dávok, výplaty dôchodkových dávok, sumy zaslané poštovými poukazmi /e-poukazmi na výplatu a služby poskytované bankami (na Slovenskej pošte ide o operácie, ktoré sú na poštách vykonávané pre Poštovú banku).

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydala známku k 150. výročiu vzniku ŽOS Zvolen

Bratislava, 22. jún 2022

Slovenská pošta vydala dnes, 22. júna. 2022 poštovú známku „150. výročie vzniku ŽOS Zvolen“ s nominálnou hodnotou 2,10 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydala známku "Krásy našej vlasti: Kaštieľ Márie Terézie v Holíči"

Bratislava, 15. jún 2022

Slovenská pošta vydala poštovú známku „Krásy našej vlasti: Kaštieľ Márie Terézie v Holíči“ s nominálnou hodnotou 2,40 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Finančná pomoc odídencom z Ukrajiny bude na poštách vyplácaná novým spôsobom

Bratislava, 14. jún 2022

Pomoc pre odídencov z Ukrajiny postihnutých vojnovým konfliktom sa bude v júni 2022 v pobočkách Slovenskej pošty vyplácať novým spôsobom, a to cez peňažnú službu WESTERN UNION, ktorá je poskytovaná na 600 pobočkách pošty.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Na výstave predstavia najlepšie diela poštového rytca Františka Horniaka

Bratislava, 08. jún 2022

Pri príležitosti 65. výročia významného slovenského umelca - poštového rytca Františka Horniaka si môžu nadšenci filatelie a záujemcovia pozrieť jeho najlepšie diela na výstave v Mestskom stredisku kultúry a športu na Námestí A. Hlinku v Zlatých Moravciach. Slávnostné otvorenie výstavy s názvom „To najlepšie z tvorby Františka Horniaka“ sa uskutoční vo štvrtok 9. júna 2022 o 15:00, súčasťou bude aj uvedenie poštovej známky UMENIE: Klaňanie troch kráľov zo Zlatých Moraviec. Výstava bude sprístupnená do 26. júna 2022. Spoluorganizátorom výstavy je Poštové múzeum.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia