Tlačové správy november 2019

Slovenská pošta si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie špeciálnou poštovou známkou vydanou spolu s Českou republikou

Bratislava 15. novembra 2019

Spoločné Česko a Slovenské vydanie poštovej známky: 30. výročie Nežnej revolúcie.

Slovenská pošta, vydáva spoločne s Českou republikou poštovú známku „30. výročie Nežnej revolúcie“, s nominálnou hodnotou 1,70 €. Poštová známka rozmerov 44,4 × 54,4 mm, vrátane perforácie, vychádza vo forme upraveného tlačového listu so 4 známkami. Známku vytlačila  technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o.

Motívom poštovej známky sú zodvihnuté ruky ovinuté trikolórou s prstami v tvare V ako symbolu víťazstva na pozadí ozbrojených policajtov, ktorí v roku 1989 násilným spôsobom potlačili spomienkový študentský pochod na Národní třídě v Prahe.

Súčasne s poštovou známkou je vydaná aj obálka prvého dňa s pečiatkou FDC a domicilom mesta Bratislava. Motívom prítlače FDC obálky je zakladajúci dokument hnutia Verejnosť proti násiliu, motívom FDC pečiatky je text Verejnosť proti násiliu. FDC vytlačila technikou ofsetu BB PRINT, s.r.o. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky je akad. mal. Zdeněk Netopil. Autorom FDC a FDC pečiatky je Karol Rosmány, ktorý je autorom pôvodného loga VPN.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Mobilná verzia