Tlačové správy november 2020

Ježiškovi môžu deti písať aj tento rok

Bratislava, 19. novembra 2020

Aj v tomto roku môžu deti z celého Slovenska i sveta písať prostredníctvom Slovenskej pošty Ježiškovi. Pohľadnice alebo listy pošlú na adresu „Ježiško 999 99“, dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle milý rozprávkový darček. Tento, už 22. ročník obľúbeného projektu Vianočná pošta, organizuje Slovenská pošta v spolupráci s Poštovou bankou.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva poštovú známku
„Vianoce 2020: Tradičná slovenská modrotlač“

Bratislava, 13. novembra 2020

Slovenská pošta vydáva dnes, 13. novembra 2020 poštovú známku „Vianoce 2020: Tradičná slovenská modrotlač“ so špecifickým symbolom T2 50g. Toto označenie zodpovedá cene 65 centov.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta opäť vypravuje zásielky do Austrálie

Bratislava, 13. novembra 2020

Po obmedzeniach medzinárodných leteckých prepravcov v súvislosti s globálnou pandémiou koronavírusu začala Slovenská pošta opäť vypravovať zásielky do Austrálie. Prakticky od jari tam nebolo možné doručiť zásielky zo Slovenska, preto je obnovenie letovej prevádzky do Austrálie dôležité.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Cez víkend 7. – 8. novembra 2020 budú pobočky Slovenskej pošty v testovaných okresoch zatvorené

Bratislava, 6. novembra 2020

Počas nastávajúceho víkendu (7.11 - 8.11. 2020) budú zatvorené pobočky Slovenskej pošty, nachádzajúce sa v okresoch, kde sa uskutoční druhé kolo celonárodného testovanie na ochorenie COVID-19. Pošta tak chce umožniť svojim zamestnancom, aby využili možnosť otestovať sa.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta začala vyplácať novembrové dôchodky

Bratislava, 2. novembra 2020

Slovenská pošta začala dnešným dňom, 2. novembra 2020, opäť vyplácať dôchodky. Tento proces bude naďalej pokračovať v súlade s legislatívou a stanovenými pravidlami Sociálnej poisťovne. Pošta zároveň žiada zákazníkov aj zamestnancov, aby pri doručovaní a preberaní dôchodkov dôsledne dodržiavali hygienické a bezpečnostné opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia