Tlačové správy v decembri 2016

Slovenská pošta, a. s., vydá poštovú známku s motívom budovy pošty v Piešťanoch, ktorá je významnou pamiatkou slovenskej funkcionalistickej architektúry

1. december 2016

Slovenská pošta, a. s. vydá v piatok 2. decembra 2016 poštovú známku „Deň poštovej známky: Budova pošty Piešťany 1“, nominálnej hodnoty 0,95 €. Prezentácia poštovej známky spojená s autogramiádou autora známky Mgr. art. Jozefa Česlu sa uskutoční v utorok 6. decembra 2016 o 14:00 priamo v budove pošty Piešťany 1 na ulici Kukučínova 15. Pre záujemcov bude k dispozícii aj príležitostná poštová pečiatka. 
Celá správa

Chcete potešiť blízkych na Vianoce pohľadnicou či balíkom? Tieto termíny sú pre vás dôležité

13. december 2016

Predsviatočné obdobie prináša už tradične zvýšený záujem o poštové služby, či máme na mysli listové zásielky alebo balíky. Slovenská pošta, a. s., príjme denne v priemere približne jeden milión listových a balíkových zásielok a v predvianočnom období je to takmer 1 100 000 zásielok denne. Podiel na tom má aj nákup tovarov prostredníctvom internetu, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov. Posledným dňom pred Vianocami, kedy pošta bude doručovať zásielky, je piatok 23. decembra. 
Celá správa

Posielate darčeky poštou? Pozor na zakázané predmety

15. december 2016

Vianoce a Nový rok sa nezadržateľne blížia a práve počas tohto obdobie zaznamenáva Slovenská pošta zvýšený záujem verejnosti o podaj listových a balíkových zásielok. Nie všetko však môže byť poslané poštou. Napríklad prskavky patria medzi zakázané predmety a bankovky či ceniny sú povolené posielať len v poistených zásielkach. Medzi najčastejšie odhalenými predmetmi v tomto období je pyrotechnika. 
Celá správa

Ktoré pošty budú počas sviatkov otvorené?

19. december 2016

Slovenská pošta, a. s., bude svojim klientom k dispozícii aj počas blížiacich sa sviatkov a vo vianočnom a novoročnom období otvorí vybrané pobočky pre verejnosť. Informácie o zmenách otváracích hodín nájdu zákazníci zverejnené na výveskách na jednotlivých poštách, ako aj na webovej stránke Slovenskej pošty www.posta.sk v časti Aktuálne.
Celá správa

Mobilná verzia