Tlačové správy vo februári 2015

Slovenská pošta vydá valentínsku známku s videoklipom

4. februára 2015

Slovenská pošta tento rok vydá špeciálnu poštovú známku s názvom Valentínske blahoželanie. Jej súčasťou je prvýkrát obrázkový QR kód, ktorý obsahuje link na videoklip o láske. Stačí, ak si zaľúbenci stiahnu do svojich telefónov potrebnú mobilnú aplikáciu, načítajú kód zo známky a svoju lásku si môžu vyznať aj takýmto jedinečným spôsobom.

celá správa

Pošta vyhlasuje ďalší ročník súťaže o najkrajší list

5. februára 2015

Slovenská pošta vyhlásila v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 44. ročník národného kola súťaže o najkrajší list. Tým sa pripája k iniciatíve Svetovej poštovej únie (SPÚ), ktorá sa dlhodobo snaží podporovať mladú tvorbu, zameranú na vyjadrenie vlastných myšlienok, a zdôrazniť význam písomného kontaktu pri budovaní medziľudských vzťahov. Aktuálnou témou tohto ročníka je "Povedz nám o svete, v ktorom by si chcel vyrastať". Formulovaním danej témy chce SPÚ prispieť k programu OSN o udržateľnom rozvoji, tak ako ho budú schvaľovať jej členské štáty na samite v septembri 2015

celá správa 

Výpis z listu vlastníctva vybavíte na ďalších 144 poštách
 

Slovenská pošta rozširuje počet pracovísk, ktoré poskytujú elektronické služby štátu

11. február 2015

Slovenská pošta opäť rozširuje počet pracovísk, ktoré poskytujú elektronické služby štátu. Výpis z Listu vlastníctva, ktorý si občania doteraz mohli vybaviť na pilotných 12 IOM pracoviskách (Integrované obslužné miesta), si klienti môžu od februára tohto roka vybaviť už na ďalších 144 poštách. 

celá správa 

Slovenská pošta spustila nový koncept obsluhy klienta 
 

Zákazníci si môžu naraz vybaviť poštové služby, ale aj banku či nákup potravín

18. február 2015 
        
Spoločná prevádzka pošty, banky a potravín na jednom mieste. Tento koncept nájdu od februára zákazníci v polyfunkčnom objekte SkyBox v bratislavskej mestskej časti Petržalka. „Slovenská pošta spustila pilot nového predajného modelu v spolupráci s potravinovým reťazcom a bankou s cieľom zlepšenia dostupnosti poštových a obchodných služieb našim klientom,“ vysvetlil generálny riaditeľ pošty Tomáš Drucker. Zákazníkom sú v novej pobočke k dispozícii 2 univerzálne priehradky, ktoré sú primárne určené na rýchle vybavenie klienta a 1 priehradka služieb. Tá prináša väčší komfort zákazníkom a zároveň spríjemňuje proces vybavovania požiadaviek klientov, ktoré vyžadujú viac času. 

celá správa

Slovenská pošta vydraží nedoručené zásielky

19. február 2015

Slovenská pošta, a.s. (ďalej SP) ročne eviduje v Poštovej ohlasovni a úložni v Trnave približne 120 000 kusov obyčajných zásielok, 18 000 kusov zapísaných listových zásielok a 1500 kusov balíkov. Toto jediné pracovisko svojho druhu sústreďuje tzv. nedoručiteľné zásielky z celého Slovenska.

celá správa

Vianočná pošta prekročila 100 000 listov!

Slovenská pošta už hodnotí najkrajšie vianočné kresby do tohtoročnej súťaže

25. február 2015

Šestnásty ročník Vianočnej pošty bol doslova rekordný a priniesol niekoľko NAJ. Počet listov, kresieb a prianí od detí a dospelých prekročil magickú hranicu 100 000 po prvýkrát od roku 2009. Ježiško dostal tentokrát až 100 758 listov! Zo Slovenska prišlo 98 548 listov, zo zahraničia to bolo 2 209 listov z 50-tich krajín celého sveta. V Braillovom písme odpísal Ježiško 162 deťom. Na pomoc si v šestnástom ročníku prizval aj pomocníkov, okrem kamarátov Bibi a Viktora, aj 7 trpaslíkov.

celá správa

 

 

Mobilná verzia