Tlačové správy február 2020

Voľby 2020: Slovenská pošta zabezpečuje voľbu poštou z cudziny v špeciálnom bezpečnostnom režime

Bratislava 20. február 2020

Od januára prepravila Slovenská pošta v špeciálnom režime už tisíce obálok s označením „VOĽBA  POŠTOU – ELECTION BY MAIL“. Návratné voličské obálky pre voľbu do Národnej rady Slovenskej republiky využívajú voliči zo všetkých kútov sveta.
 
Cieľom špeciálneho režimu bezpečnosti a monitorovania je zamedzenie akejkoľvek neoprávnenej manipulácii so zásielkami, ktorých obsahom je obálka s hlasovacích lístkov. Ide najmä o bezpečnosť pri triedení, preprave a doručení zásielok na každé konkrétne miesto sčítania hlasov do tohtoročných parlamentných volieb.  
 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Elektronická Poštová asistentka poradí, zistí aj názory na služby pošty

Bratislava 18. február 2020

Stratégia „Pošta 2020“, ktorú predstavilo vedenie Slovenskej pošty v septembri 2018, sa zameriava nielen na zlepšenie hospodárenia spoločnosti, ale aj na modernizáciu služieb pre zákazníkov.
 
Po možnosti platby kartou všetkých bánk na pobočkách, či mobilnej aplikácii prináša Slovenská pošta zákazníkom novinku v podobe elektronickej Poštovej asistentky.
 
Prostredníctvom komunikácie s elektronickou Poštovou asistentkou, chatbotom, na internetových stránkach pošty, môžu zákazníci jednoducho získať odpovede na najčastejšie otázky, ale majú aj možnosť vyjadriť svoj názor na služby a produkty Slovenskej pošty.  
 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydá poštovú známku „75. výročie Organizácie spojených národov“

Bratislava 14. február 2020

Slovenská pošta vydá 14. februára 2020 poštovú známku „75. výročie Organizácie Spojených národov“ v nominálnej hodnote 0,75 €. Motívom poštovej známky sú štátne vlajky členských štátov Organizácie spojených národov. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky aj pečiatky je Doc. Mgr. art. Marcel Benčík, ArtD.
 
Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.
 

Slovenská pošta vyhlasuje súťaž pre deti a mládež o Najkrajší list 2020

Bratislava 11. február 2020

Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky vyhlasuje národné kolo 49. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov pre deti a mládež do 15 rokov. Téma na rok 2020 je „Napíš správu dospelému o svete, v ktorom žijeme“. Mladí autori najlepších listov môžu vyhrať zaujímavé vecné ceny od Slovenskej pošty a partnerov súťaže.
 
Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.
Mobilná verzia