Tlačové správy február 2021

Pandémia skomplikovala doručovanie zásielok v Seredi

Bratislava, 16. február 2021

Pre narastajúci počet nakazených zamestnancov Slovenskej pošty COVIDom-19 je situácia s doručovaním zásielok v meste Sereď veľmi vážna. Celkovú absenciu práceneschopných na Pošte Sereď 1 v súčasnosti tvorí až 55% chýbajúcich zamestnancov a cez víkend sme zaznamenali úmrtie jednej doručovateľky. Z tohto dôvodu je doručovanie na tejto pošte obmedzené a niektoré zásielky môžu meškať. Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí a klientov prosíme o pochopenie a trpezlivosť.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydala poštovú známku k 30. výročiu založenia Vyšehradskej skupiny

Bratislava, 15. február 2021

Slovenská pošta dnes, 15. februára 2021, vydala poštovú známku „Spoločné vydanie s Poľskom, Maďarskom a Českou republikou: 30. výročie založenia Vyšehradskej skupiny“ s nominálnou hodnotou 1,70 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydá poštovú známku „100. výročie vysvätenia prvých slovenských biskupov“

Bratislava, 11. február 2021

Slovenská pošta vydá v piatok, 12. februára 2021 poštovú známku „100. výročie vysvätenia prvých slovenských biskupov“ s nominálnou hodnotou 0,65 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta sa ohradzuje voči vyjadreniam predsedu strany SMER – sociálna demokracia

Bratislava, 10. február 2021

Slovenská pošta, a.s., sa dôrazne ohradzuje voči vyjadreniam predsedu strany SMER– sociálna demokracia, ktorými vážne spochybňuje dobré meno Slovenskej pošty. Tieto spochybnenia nie sú ničím podložené, pretože Slovenská pošta nemá so stranou SMER - sociálna demokracia žiadny zmluvný vzťah, ktorý by definoval podmienky špeciálnych spôsobov podávania a dodávania zásielok.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta Trnava 10 je presťahovaná do nových priestorov

Bratislava, 4. február 2021

Trnavská podacia Pošta 10 poskytuje svoje služby v moderných, zrekonštruovaných a klimatizovaných priestoroch. Zo Starohájskej ulice sa presťahovala do nových priestorov NC City Arena, vchod do pobočky je z Kollárovej ulice. Pošta je bezbariérová a klienti môžu v jej blízkosti pohodlne parkovať. Aj týmto krokom sa Slovenská pošta snaží naďalej skvalitňovať služby zákazníkom.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Ježiškovi napísalo vyše 93 200 detí, tento ročník ovplyvnila aj pandémia

Bratislava, 2. február 2021

V rámci 22. ročníka Vianočnej pošty napísalo Ježiškovi 93 208 detí zo Slovenska a z ďalších 41 krajín sveta. Tento ročník bol poznačený situáciou súvisiacou s COVIDom, čo sa odzrkadlilo aj v želaniach detí. Väčšina z nich si na prvom mieste priala zdravie a tiež aby sa mohli vrátiť do škôl a stretnúť s kamarátmi. Až potom nasledovali materiálne želania, ako hračky, mobilné telefóny či zvieratká.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Už aj v Púchove majú svoj BalíkoBOX

Bratislava, 1. február 2021

Už aj obyvatelia Púchova si môžu pohodlne, kedykoľvek a bez čakania vyzdvihnúť balíkové zásielky cez BalíkoBOX. Dnes ho oficiálne uviedli do prevádzky, svoje miesto má pri hypermarkete Tesco na Okružnej ulici. Zákazníci môžu cez BalíkoBOXy tiež uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry s PAY by square kódom.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia