Tlačové správy júl 2023

Elektronické služby štátu sú na poštách opäť funkčné

Bratislava, 20. júl 2023

Vo výstavných priestoroch Poštového múzea v Banskej Bystrici dnes, 20. júla 2023 o 16:00 slávnostne otvoria výstavu známkovej tvorby Doc. Martina Činovského, ArtD., ktorá je pripravená pri príležitosti jeho významného životného jubilea 70. narodenín. Súčasťou otvorenia výstavy bude autogramiáda umelca, záujemcovia si zároveň môžu kúpiť na príležitostnej poštovej priehradke Slovenskej pošty autorom vytvorené poštové známky a filatelistické produkty, ktoré si môžu opečiatkovať príležitostnou poštovou pečiatkou. Výstava bude pre verejnosť otvorená až do 26. októbra 2023.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Elektronické služby štátu sú na poštách opäť funkčné

Bratislava, 13. júl 2023

Slovenská pošta informuje, že po odstránení technických problémov na strane Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR opäť poskytuje všetky elektronické služby štátu...

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydá známku k 150. výročiu organizovanej turistiky na Slovensku

Bratislava, 13. júl 2023

Slovenská pošta vydá v piatok 14. júla 2023 poštovú známku „Šport: 150. výročie organizovanej turistiky na území Slovenska“ so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta nemôže poskytovať elektronické služby štátu

Bratislava, 12. júl 2023

Slovenská pošta upozorňuje klientov, že v dôsledku nedostupnosti technických zariadení (serverov) Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR v súčasnosti nie je možné na poštách poskytovať elektronické služby štátu (výpis z OR, výpis z LV, výpis z registra trestov, odpis z registra trestov, kópiu z katastrálnej mapy, osvedčovanie dokumentov zaručenou konverziou, zaručená konverzia).

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošlite originálnu pohľadnicu z dovolenky

Bratislava, 10. júl 2023

Vytvorte si pohľadnicu s vlastným motívom a zdieľajte svoje letné zážitky s blízkymi. So službou Moja pohľadnica od Slovenskej pošty si môžete jednoducho a rýchlo vytvoriť jedinečnú pohľadnicu prostredníctvom mobilného telefónu alebo webu. Pošta pohľadnicu vytlačí a doručí zvolenému adresátovi v rámci Slovenska i do zahraničia.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta pokračuje v obnove vozového parku, do prevádzky uvádza nové elektromobily

Bratislava, 7. júl 2023

Slovenská pošta pokračuje v obnove vozového parku, v súčasnosti obstarala celkom 118 dodávkových vozidiel do 3,5t, z toho 37 elektrických áut. Práve elektromobily dnes generálny riaditeľ Slovenskej pošty Ľubomír Mindek a predseda predstavenstva Slovenskej pošty Tomáš Klein oficiálne uviedli do prevádzky. Nasadené budú na vybrané doručovacie rajóny a poštové cestné kurzy v hlavnom meste a v niektorých krajských a okresných mestách naprieč celým Slovenskom. Pošta tak posilní ekologizáciu svojho vozového parku a prispeje k znižovaniu emisií vypúšťaných do ovzdušia.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia