Tlačové správy máj 2020

Slovenská pošta vyhlasuje víťazov súťaže o Najkrajší list 2020

Bratislava 28. máj 2020

Víťazkou tohtoročného národného kola 49. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov na tému „Napíš správu dospelému o svete, v ktorom žijeme“ sa stala dvanásťročná Evka Grajcárová z východoslovenskej obce Palín, okres Michalovce. Vo svojom liste, ktorý adresovala prezidentke Slovenskej republiky, píše o tom, ako sa svet po vypuknutí pandémie náhle zmenil. Opisuje, ako jej v izolácii odrazu chýbajú skutočnosti ako je škola, učitelia, stretávanie sa so spolužiakmi, či voľný pohyb, pričom ich hodnotu si dovtedy veľmi neuvedomovala.
 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu

Slovenská pošta vypláca od pondelka sociálne dávky

Bratislava 15. máj 2020

Slovenská pošta bude od pondelka 18. mája do stredy 27. mája 2020 vyplácať sociálne dávky obyvateľom obcí a miest do vlastných rúk na pobočkách alebo priamo na adresu. Dávky vyplatí približne 266 tisíc občanom, a to v sume takmer 43 miliónov Eur. Slovenská pošta opäť ako v predchádzajúcich mesiacoch požiadala o asistenciu mestá a obce, rovnako tak aj políciu. Naďalej platia bezpečnostné a hygienické opatrenia a Slovenská pošta vyzýva obyvateľov, aby ich pri návštevách pobočiek zodpovedne a dôsledne dodržiavali. Dodržiavanie opatrení a zvýšený počet zákazníkov prichádzajúcich v tomto období na pobočky môže spôsobovať, že doby čakania a rady pred pobočkami pôšt môžu byť dlhšie. Slovenská pošta žiada všetkých návštevníkov pobočiek o trpezlivosť a pochopenie.
 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu

Slovenská pošta vydáva poštovú známku "Spoločné vydanie s Poľskom: 100. výročie narodenia pápeža Jána Pavla II. (1920 - 2005)"​

Bratislava 15. máj 2020

Slovenská pošta vydá 18. mája 2020 poštovú známku „Spoločné vydanie s Poľskom: 100. výročie narodenia pápeža Jána Pavla II. (1920 – 2005)“ s nominálnou hodnotou 1,70 €. Motívom poštovej známky je Ján Pavol II. so svätožiarou s rodným domom vo Wadowiciach v pozadí a námetom kupónu je stretnutie Pápeža Jána Pavla II. s Jánom Chryzostomom kardinálom Korcom. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky je poľský autor Maciej Jędrysik. Autorom FDC, rytiny FDC a FDC pečiatky je Mgr. art. Ľubomír Žálec, ArtD.
 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu

Slovenská pošta vydáva poštovú známku "Osobnosti: Maximilián Hell"​

Bratislava 13. máj 2020

Slovenská pošta vydáva 13. mája 2020 poštovú známku „Osobnosti: Maximilián Hell“ (1720 – 1792) s nominálnou hodnotou 0,65 Eur. Motívom poštovej známky je portrét významného astronóma 18. storočia Maximiliána Hella s mapou Mesiaca v pozadí. Motívom kupónu je zobrazenie prechodu Venuše pred Slnkom. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, prítlače FDC aj pečiatky je akad. mal. Vladislav Rostoka.
 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu

 

Mobilná verzia