Tlačové správy v marci 2015

Výpis z listu vlastníctva vybavíte už na 300 poštách

2. marec 2015

Slovenská pošta ďalej rozširuje dostupnosť elektronických služieb štátu. Výpis z listu vlastníctva si občania od 1. marca vybavia už na 300 IOM pracoviskách (Integrované obslužné miesta), ktoré sú rovnomerne rozmiestnené po Slovensku. Stačí, ak občan o službu ústne požiada na tomto pracovisku na vybranej pošte a predloží občiansky preukaz. Všetky ostatné náležitosti za neho vybaví zamestnanec IOM pracoviska.

celá správa 

Dražba nedoručených zásielok dopadla úspešne

Pošta vydražila 138 predmetov v sume 4 060 EUR

2. marec 2015

Na verejnú dražbu nedoručených zásielok, ktorá sa konala cez víkend v hale Pošty Trnava 2 na Dohnányho 17 v Trnave, sa zaevidovalo 219 účastníkov. Výsledok dražby hodnotíme úspešne, aj ohlasy zákazníkov nasvedčujú tomu, že sa im dražba páčila. Z ponúknutých 139 položiek Slovenská pošta vydražila 138, úhrnná suma za vydražené zásielky predstavuje 4 060 EUR.

celá správa

Pošta vydá veľkonočnú známku s vôňou eukalyptu 

5. marec 2015

Slovenská pošta, a. s., (ďalej SP, a. s.) vydá 6. marca 2015 poštovú známku “Veľkonočné motívy v diele Karola Ondreičku (1898 – 1961)” s nominálnou hodnotou 0,45 €. Zaujímavosťou je, že známka je obohatená vôňou eukalyptu.

 celá správa

Pošta vydala známku Transplantačná jednotka kostnej drene

Časť z výťažku predaných známok poputuje Nadácii Kvapka nádeje  

16. marec 2015

Slovenská pošta, a.s., vydala charitatívnu poštovú známku pri príležitosti 20. výročia založenia Transplantačnej jednotky kostnej drene v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave. Časť z výťažku predaných známok poputuje Nadácii Kvapka nádeje na pomoc detskej onkológii.

celá správa

Slovenská pošta v roku 2014 znížila podiel reklamácií

Počet reklamácií prijatých Slovenskou poštou, a.s. už piaty rok po sebe klesá.

23. marec 2015

Slovenská pošta, a. s., prijala, prepravila a doručila v roku 2014 spolu 234 917 167 ks listových a balíkových zásielok 1. a 2. triedy, reklamných adresovaných zásielok a poštových peňažných poukazov.

celá správa

Vybrané pošty budú v posledný deň podania daňových priznaní otvorené dlhšie

Slovenská pošta, a. s., vychádza aj v roku 2015 svojim klientom maximálne v ústrety pri podávaní daňových priznaní.

24. marec 2015

V posledný deň ich podania, 31. marca 2015, predlžuje svoje hodiny pre verejnosť na 85 vybraných poštách v rámci celého Slovenska. Zo skúseností z predchádzajúcich rokov budú nadštandardne otvorené pošty väčšinou v okresných a krajských mestách. Počet pôšt a ich výber sme už prispôsobovali očakávanému náporu občanov s cieľom, aby sme poskytli zákazníkom pri podaji daňových priznaní z hľadiska dostupnosti čo najväčší komfort.

celá správa

Príspevky do súťaže o najkrajší list môžete posielať už len do konca marca!

Príspevky do súťaže o najkrajší list môžete posielať už len do konca marca!

25. marec 2015

Do konca marca môžu deti a mladí ľudia do 15 rokov posielať svoje príspevky do súťaže o najkrajší list, ktorú vyhlásila Slovenská pošta, a. s., v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Tým sa pripája k iniciatíve Svetovej poštovej únie (SPÚ), ktorá sa dlhodobo snaží podporovať mladú tvorbu, zameranú na vyjadrenie vlastných myšlienok, a zdôrazniť význam písomného kontaktu pri budovaní medziľudských vzťahov. Aktuálnou témou tohto 44. ročníka je  „Povedz nám o svete, v ktorom by si chcel vyrastať“. Formulovaním témy chce SPÚ prispieť k programu OSN o udržateľnom rozvoji, tak ako ho budú schvaľovať jej členské štáty na samite v septembri 2015.

celá správa 

Pošta vydá známku venovanú najlepšiemu slovenskému hokejistovi 20. storočia

30. marec 2015

Slovenská pošta, a. s., (ďalej SP, a. s.) vydá 31. marca 2015 poštovú známku s názvom „Šport: Vladimír Dzurilla (1942 – 1995)“ s nominálnou hodnotou 0,80 €.

celá správa

 

 

 

Mobilná verzia