Tlačové správy marec 2021

Pošty budú počas veľkonočných sviatkov zatvorené,
tlač doručená bude

Bratislava, 30. marec 2021

Pobočky Slovenskej pošty budú počas veľkonočných sviatkov, teda od piatka 2. do pondelka 5. apríla, zatvorené. Doručenie sobotnej tlače na celom území Slovenska bude zabezpečené.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Súťažiť o Najkrajší list je možné aj elektronicky

Bratislava, 24. marec 2021

Už len necelé dva týždne majú mladí autori možnosť prihlásiť sa do súťaže o Najkrajší list, posledný termín je 5. apríla. Podmienkou je napísať list rukou a poslať ho, no vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu v súvislosti s COVID-19, môžu záujemcovia svoje listy posielať aj elektronicky, a to na e-mailovú adresu najkrajsilist@slposta.sk. V prílohe mailu pošlú naskenovaný listy alebo kvalitnú fotografiu listu. Pandémia sa stala aj námetom na tému tohto, už 50. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov, a to je „Napíš list členovi rodiny o svojich skúsenostiach s COVID-19“. Na víťazov čakajú zaujímavé vecné ceny.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Otváracie hodiny na poštách sa vracajú do normálu

Bratislava, 18. marec 2021

Pobočky Slovenskej pošty sú od dnešného dňa, 18. marca 2021, opäť otvorené podľa pôvodných otváracích hodín. Slovenská pošta teda ruší obmedzenie otváracích hodín z predchádzajúcich týždňov. Obmedzenia sa môžu vyskytnúť len lokálne v súvislosti s výpadkom zamestnancov v dôsledku COVID-19. Na poštách naďalej platia protipandemické opatrenia, teda regulované vstupy, vzájomné odstupy a nosenie respirátorov. Aktuálne otváracie hodiny sú zverejnené na stránke www.posta.sk.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Podvodníci v mene Slovenskej pošty stále útočia

Bratislava, 12. marec 2021

Slovenská pošta zaznamenala už viac ako 20 typov podvodných e-mailov, ktoré sa „tvária“, akoby ich odosielateľom bola pošta. Adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručeniu či uloženiu zásielky či zaplateniu colných poplatkov. Najnovšie dostávajú adresáti falošné emaily pod hlavičkou Slovenskej pošty v spojitosti so stránkami, ktoré ponúkajú kúpu či predaj rozličných tovarov. Ak adresát zadá údaje zo svojej platobnej karty cez falošnú stránku veľmi podobnú webovej stránke pošty, majú mu byť na účet pripísané peniaze za tovar. Aj v tomto prípade ide o podvod, pretože Slovenská pošta nikdy nepýta peniaze ani nesprostredkúva pripísanie peňazí na účet prostredníctvom e-mailov. Adresátov týchto podvodných emailov preto pošta vyzýva k ostražitosti, aby kontrolovali adresu odosielateľa a na podozrivé emaily nereagovali. Vizuály falošných mailov sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydá poštovú známku „100. výročie založenia Speváckeho zboru slovenských učiteľov“

Bratislava, 10. marec 2021

Slovenská pošta vydá v sobotu 13. marca 2021 poštovú známku „100. výročie založenia Speváckeho zboru slovenských učiteľov“, s nominálnou hodnotou 0,65 €. S rovnakou tematikou tohto významného výročia bude Národná banka Slovenska predávať striebornú zberateľskú euromincu v nominálnej hodnote 10 eur.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Aj tento rok môžu deti súťažiť o najkrajší list

Bratislava, 8. marec 2021

Deti a mládež do 15 rokov sa môžu aj tento rok zapojiť do súťaže o Najkrajší list, ktorú vyhlasuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Témou tohto, už 50. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov je „Napíš list členovi rodiny o svojich skúsenostiach s COVID-19“. Mladí autori najlepších listov môžu vyhrať zaujímavé vecné ceny.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydá poštovú známku „Veľká noc 2021: Ľudová fajansa“

Bratislava, 4. marec 2021

Slovenská pošta vydá v piatok 5. marca 2021 poštovú známku „Veľká noc 2021: Ľudová fajansa“, so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta Považská Bystrica 7 funguje v nových priestoroch

Bratislava, 3. marec 2021

Pošta Považská Bystrica 7 funguje v nových, moderných a klimatizovaných priestoroch. Z adresy SNP 1936/454 sa presťahovala do polyfunkčného objektu na adrese SNP 1485/144. Pošta je bezbariérová a klienti môžu v jej blízkosti pohodlne parkovať. Otváracie hodiny pre verejnosť sú od pondelka do piatka v čase od 08:00 do 17:30.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošty pre pandémiu dočasne obmedzia otváracie hodiny,
cez víkend budú zatvorené

Bratislava, 2. marec 2021

V dôsledku nepriaznivého vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku a v zmysle aktuálne prijatých protipandemických nariadení budú otváracie hodiny pôšt v mestách dočasne upravené. V dňoch pondelok, utorok, štvrtok a piatok budú tieto pobočky Slovenskej pošty otvorené do 17:00, v stredu do 18:00. Zároveň, počas nasledujúcich dvoch víkendov, teda 6.-7. marca 2021 a 13.-14. marca 2021 budú všetky pošty zatvorené.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Mobilná verzia