Tlačové správy november 2023

Výstava o histórii poštovej železničnej prepravy

Bratislava, 29. november 2023

Slovenská pošta organizuje vo výstavných priestoroch Poštového múzea na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici výstavu o histórií poštovej železničnej prepravy a vlakových pôšt na našom území. Výstavu s názvom Po koľajniciach k adresátovi si môžu záujemcovia pozrieť počas pracovných dní od 8:00 do 15:30, sprístupnená bude až do 28. marca 2024.

Tlačová správa tu.

Dôležité termíny, aby vianočná pohľadnica či balík prišli do Vianoc

Bratislava, 27. november 2023

Predsviatočné obdobie prináša už tradične zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok alebo balíkov. Slovenská pošta príjme denne v predvianočnom období viac ako 100 000 balíkových zásielok. Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov. Pošta preto zákazníkom odporúča, aby si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu. Prinášame prehľad dôležitých termínov na poslanie zásielok, aby stihli byť doručené do Vianoc.

Tlačová správa tu.

Deti už môžu písať Ježiškovi, poteší ich milým darčekom

Bratislava, 22. november 2023

Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“, Slovenská pošta mu všetky odkazy doručí. Dôležité je uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu. Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle aj milý rozprávkový darček. Obľúbený projekt Vianočnej pošty dnes slávnostne otvorili generálny riaditeľ Slovenskej pošty Vladislav Kupka a Tomáš Kalivoda z Union poisťovne.

Tlačová správa tu.

Pošta vydá známku s motívom slovenského ľudového rezbárstva

Bratislava, 15. november 2023

Slovenská pošta vydá vo štvrtok 16. novembra 2023 poštovú známku „Vianoce 2023: Slovenské ľudové rezbárstvo“ so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku. 

Tlačová správa tu.

Pošta predáva cenné papiere spoločnosti 365.bank

Bratislava, 9. november 2023

Slovenská pošta vyhlásila verejné ponukové konanie na predaj cenných papierov spoločnosti 365.bank. Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 20. novembra 2023. Všetky potrebné informácie sú zverejnené na stránke www.posta.sk.  

Tlačová správa tu.

Mobilná verzia