Tlačové správy október 2018

Slovenská pošta si pripomína Svetový deň pošty

Bratislava 9. 10. 2018

Slovenská pošta si dnes spolu s ďalšími členmi Svetovej poštovej únie pripomína Svetový deň pošty. Ten zdôrazňuje základné hodnoty poštovníctva, úlohu pošty v každodennom živote a prínos k ekonomickému rozvoju krajiny.

Svetový deň pošty bol vyhlásený v Tokiu v roku 1969 na pripomienku založenia Svetovej poštovej únie v roku 1874. Druhá najstaršia medzinárodná organizácia na svete, ktorá v súčasnosti združuje 192 členských krajín, zjednocuje podmienky poštovej prepravy a má ambíciu zabezpečovať rozvoj pôšt po celom svete. Slovensko sa jej členom stalo 18. marca 1993. Slovenská pošta ako jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku pri príležitosti Svetového dňa pošty pravidelne oceňuje svojich najlepších zamestnancov.

Viac informácií nájdete tu.

Platba faktúr cez PAY by square kód - novinka na poštách po celom Slovensku

Bratislava 19. 10. 2018

Slovenská pošta ponúka svojim klientom novú službu – možnosť zaplatiť svoje faktúry priamo na pošte, a to prostredníctvom  PAY by square kódu. Spustenie služby je jedným z krokov, vďaka ktorým chce byť pošta v nasledujúcom období modernejšia a efektívnejšia.

Zákazníci môžu odteraz zaplatiť na pošte každú svoju faktúru v prípade, že obsahuje kód PAY by square, pričom platba je možná na každej z viac ako 1 500 pôšt. PAY by square kód predstavuje štandardizovaný platobný QR kód, ktorý platiteľovi umožňuje rýchle a bezchybné zaplatenie faktúry bez nutnosti prepisovania platobných údajov do príkazu na úhradu. Ak faktúra kód PAY by square neobsahuje, môže si ho zákazník vytvoriť vo svojom mobilnom zariadení pomocou mobilnej aplikácie „bysquare“ dostupnej pre Android/iOS. Takýmto spôsobom si môže klient vytvoriť PAY by square kód pre akúkoľvek platbu na ľubovoľný účet. PAY by square kód je možné naskenovať aj z displeja mobilného zariadenia (na vybraných 1 167 priehradkách označených príslušnou nálepkou).

Viac informácií nájdete tu.

100. výročie vzniku Česko-Slovenska pripomenie aj poštová známka

Bratislava 26. 10. 2018

Alegória mladej Česko-Slovenskej republiky v podobe dievčaťa v kroji lemovanom trikolórou – to je motív novej poštovej známky, ktorú Slovenská pošta vydáva pri príležitosti 100. výročia vzniku Česko-Slovenska.

Známka, ktorej rozmery sú 27,2 × 44,4 mm vrátane perforácie, vychádza v nominálnej hodnote 1,90 € vo forme upraveného tlačového listu so šiestimi kusmi. Jej motív bol vytvorený na základe predlohy dobovej fotografie českého etnografa Karola Plicku. Poštovú zámku vytlačila technikou oceľotlače z plochej platne v kombinácii s ofsetom Poštovní tiskárna cenin Praha v spolupráci s Tiskárnou Hradištko.

Viac informácií nájdete tu

Mobilná verzia