Tlačové správy október 2021

Nedostupnosť služieb Slovenskej pošty

Bratislava, 29. október 2021

V pondelok 1. novembra 2021 v čase od 7:00 do 19:00 budú z technických príčin nedostupné služby a aplikácie Slovenskej pošty. Dôvodom je zabezpečenie technického upgradu dátového centra v Tajove. Slovenská pošta sa za komplikácie ospravedlňuje a ďakuje za pochopenie.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Cez falošnú web stránku pošty nabádajú na predaj tovaru

Bratislava, 28. október 2021

Podvodníci využívajú falošnú webovú stránku veľmi podobnú Slovenskej pošte s cieľom presvedčiť predávajúceho, že ide o bezpečný spôsob predaja tovaru. Podvodníci oslovujú adresátov na stránkach, kde sa ponúka kúpa či predaj rozličného tovaru, a pošta má údajne overiť údaje o platobnej karte na zrealizovanie transakcie. Ide však o podvod, pretože Slovenská pošta nikdy nepýta peniaze ani nesprostredkúva pripísanie peňazí na účet prostredníctvom e-mailov. Adresátov takýchto falošných správ preto vyzýva k ostražitosti, aby kontrolovali odosielaciu adresu a na podozrivé maily nereagovali. Vizuály falošných emailov a SMS správ sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta ukončila tretiu časť verejnej súťaže na poskytovanie ochrany pri preprave finančnej hotovosti

Bratislava, 28. október 2021

Išlo o opakovanú súťaž: prvá verejná súťaž s týmto predmetom bola vyhlásená 12. októbra 2020 a v nej predložili ponuku len dvaja uchádzači, čo nebolo možné považovať v zmysle judikátu Európskeho súdneho dvora za relevantnú hospodársku súťaž. Preto Slovenská pošta dňa 3.12.2020 rozhodla o zrušení postupu a túto zákazku opakovane vyhlásila 13. apríla 2021.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta upozorňuje na podvodnú súťaž

Bratislava, 25. október 2021

Slovenská pošta upozorňuje na podvodnú súťaž v mene pošty, v ktorej môžu klienti získať rôzne darčeky a vyhrať peniaze. Táto falošná súťaž nabáda účastníkov zapojiť sa do prieskumu, pričom vyhrať môžu až 10-tisíc eur. Aj v tomto prípade ide o podvod a pošta vyzýva ľudí k ostražitosti.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydáva známku s tematikou umenia

Bratislava, 18. október 2021

Slovenská pošta dnes, 18. októbra 2021 vydáva poštovú známku „UMENIE: Matthäus Merian (1593 – 1650)“ s nominálnou hodnotou 2,20 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Nová pošta v Nivách v Bratislave

Bratislava, 6. október 2021

Novootvorená autobusová stanica s nákupným centrom Nivy má aj novú poštu Bratislava 24, ktorá patrí medzi najmodernejšie na Slovensku. Od dnešného dňa funguje v nových, moderných a klimatizovaných priestoroch a obyvateľom aj návštevníkom hlavného mesta prináša kompletné portfólio poštových služby, ktoré sú k dispozícii až 7 dní v týždni (teda vrátane víkendov) od 8:00 do 20:00. Pošta je bezbariérová a klienti môžu bezplatne parkovať v budove centra Nivy. Aj týmto krokom sa Slovenská pošta usiluje naďalej skvalitňovať svoje služby klientom.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Kópiu z katastrálnej mapy vybavíte aj na pošte

Bratislava, 5. október 2021

Slovenská pošta rozširuje zoznam služieb poskytovaných na tzv. integrovaných obslužných miestach (IOMO), v rámci ktorých po novom klienti vybavia na počkanie aj kópiu z katastrálnej mapy. Pošta zároveň zvýšila kvalitu služby Výpis z listu vlastníctva rovnako do režimu na počkanie. Pôvodne bola dostupná v offline režime, kedy klient čakal na výpis aj niekoľko dní, podľa dostupnosti zamestnancov katastrálnych odborov. Uvedené služby sú dostupné na všetkých 600 poštách, ktoré poskytujú služby štátu.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta navýšila počet pobočiek, kde kúpite elektronické kolky

Bratislava, 01. október 2021

Od dnešného dňa, 1. októbra 2021 si môžu zákazníci kúpiť elektronické kolky až v 765 pobočkách Slovenskej pošty. Pošta navýšila tento počet z pôvodných 332 pobočiek, čím chce vyjsť v ústrety najmä občanom, keďže počet samoobslužných platobných terminálov, teda kioskov, umiestnených v klientskych centrách, súdoch, okresných či katastrálnych úradoch sa znížil o viac ako 100 kusov. Početnosť kioskov na úradoch je v kompetencií ministerstva financií. Presný zoznam pôšt, kde si klienti môžu kúpiť eKolok, je zverejnený na stránke www.posta.sk.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia