Tlačové správy december 2018

Poradíme vám, kedy a ako poslať zásielku, aby ste stihli obdarovať blízkych pred Vianocami

Bratislava 11. 12. 2018
 

Predvianočné obdobie je pre Slovenskú poštu pravidelne najsilnejším obdobím roka, počas ktorého rastie záujem o zasielanie pohľadníc, listov či balíkov. Slovenská pošta príjme denne v predvianočnom období priemerne 1 100 000 zásielok. V prípade balíkov Slovenská pošta očakáva vyše 30% medziročný nárast. Zákazníci by mali zvážiť,  aby si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu a využívali expresné služby či alternatívne spôsoby doručenia, ktoré môžu byť pohodlnejšie a rýchlejšie. 

Posledný deň pred Vianocami, kedy bude Slovenská pošta doručovať zásielky, je piatok 21. decembra 2018

Viac informácií nájdete tu.

 

TOP 3 slovenské poštové známky roka 2018

Bratislava 18. 12. 2018
 

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení na medzinárodných výstavách. Slovenská pošta dnes oslavuje Deň poštovej známky a filatelie, ktorý venuje práve najkrajším slovenským poštovým známkam tohto roka.  

„Tohtoročné medzinárodné ocenenia poštových známok  vydaných Slovenkou poštou potvrdzujú nielen ich kvalitu, ale aj silu tradície slovenskej filatelie. Na Slovensku máme výnimočných, svetovo uznávaných umelcov, ktorým patrí veľká vďaka a uznanie za to, že sa na ich vyhotovení podieľajú,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

Viac informácií nájdete tu.

 

Slovenská pošta pokračuje v opatreniach na zlepšenie hospodárenia 

Bratislava 27. 12. 2018
 

Po prijatých úsporných krokoch, ktoré zefektívnili prevádzku Slovenskej pošty, prichádzajú ďalšie opatrenia, ktoré pošte zabezpečia lepšie hospodárenie ako pôvodne predpokladala. V praxi to znamená, že očakávaná strata bude nižšia. Ide o ďalšie z bodov v septembri predstavenej stratégie „Pošta 2020“, zameranej na zefektívnenie procesov, konkurencieschopnosť postavenia spoločnosti na trhu práce a modernizáciu služieb pre zákazníkov. 

K opatreniam, s účinnosťou od 1. januára 2019, ktoré zefektívnia prevádzku pošty a prispejú k zlepšeniu jej hospodárenia, patrí zoštíhlenie manažmentu a počtu administratívnych zamestnancov, ako aj úprava taríf za spracovanie úhrady dokladov SIPO. Týmito krokmi a už zavedenými novými službami a produktami, získa Slovenská pošta v budúcom roku strategické milióny EUR, ktoré plánuje investovať do ďalšej modernizácie služieb a produktov pre ľudí. V budúcom roku tak budú môcť zákazníci napríklad platiť kartou ktoroukoľvek banky na pobočkách, pribudne aj nová mobilná aplikácia Slovenskej pošty.

Viac informácií nájdete tu.

Mobilná verzia