Tlačové správy december 2023

Pošty budú počas vianočných a novoročných sviatkov zatvorené

Bratislava, 20. december 2023

Pobočky Slovenskej pošty budú počas vianočných sviatkov (24. - 26. decembra 2023) a novoročných sviatkov (1. a 6. januára 2024) zatvorené. Všetky pošty budú zatvorené aj na Silvestra, v nedeľu 31. decembra 2023.

Aktuálne otváracie hodiny si nájdu zákazníci v mobilnej aplikácií Slovenskej pošty aj na stránke www.posta.sk.

Tlačová správa tu.

Slovenská pošta predlžuje spoluprácu s 365.bank, ktorá na poštách pôsobí ako Poštová banka

Bratislava, 19. december 2023

Slovenská pošta, a.s., a 365.bank, a. s., ktorá poskytuje bankové služby na poštách prostredníctvom svojho odštepného závodu Poštová banka, sa dohodli na predĺžení spolupráce, a to na základe zmluvnej opcie platnej do konca tohto roka, ktorá vyplýva z doterajšej zmluvy o strategickej spolupráci. Uzatvoreniu dohody  predchádzalo tzv. RFI (Request for Information), v rámci ktorého Slovenská pošta oslovila aj ďalšie banky v SR. Pokračovanie spolupráce s 365.bank prinesie Slovenskej pošte výhodnejšie finančné podmienky v podobe vyšších odmien za poskytovanie bankových služieb, ako aj kontinuitu dosahovaných výnosov bez akýchkoľvek výpadkov. V neposlednom rade budú môcť klienti využívať bankové služby na poštách tak, ako sú už dlhé roky zvyknutí.

Tlačová správa tu.

Kuriózne zásielky posielané poštou

Bratislava, 18. december 2023

Miešačka s fúrikom, štvorkolka, ozdobený vianočný stromček, pijavice či mrazené telíčka vtákov ako krmivo pre hady – aj takéto zásielky si posielajú zákazníci prostredníctvom Slovenskej pošty. Hoci v súčasnej dobe využíva pošta na spracovanie a triedenie zásielok moderné stroje, tieto zásielky musia pre svoje neštandardné tvary, rozmery či hmotnosť spracovávať zamestnanci Slovenskej pošty ručne.

Tlačová správa tu.

Pripomíname dôležité termíny pre poslanie pohľadnice či balíka, aby prišli do Vianoc

Bratislava, 12. december 2023

Slovenská pošta v závere roka štandardne zaznamenáva nárast počtu balíkových aj listových zásielok, zákazníkom preto odporúča, aby si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu. Pripomíname prehľad dôležitých termínov, kedy najneskôr treba poslať pohľadnicu, list či balík, aby stihli byť doručené do Vianoc.

Tlačová správa tu.

Písali ste už Ježiškovi? Máte na to ešte týždeň

Bratislava, 8. december 2023

Napísali ste už list Ježiškovi? Aby vám stihol do Vianoc odpovedať, najneskôr do piatku 15. decembra 2023 pošlite list, pohľadnicu alebo kresbu na adresu „Ježiško 999 99“ a nezabudnite uviesť spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Okrem odpovede poteší aj milým rozprávkovým darčekom.

Tlačová správa tu.

Čo je zakázané posielať v poštových zásielkach

Bratislava, 7. december 2023

Najmä v závere roka Slovenská pošta zaznamenáva zvýšené množstvo zásielok s nedovoleným obsahom, ktoré smerujú do zahraničia. Ak sa medzi zásielkami určených na leteckú prepravu vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, komplikuje a spomaľuje to vypravenie lietadla a v konečnom dôsledku aj doručenie zásielok. Poštové podniky sú povinné zásielky s nedovoleným obsahom z prepravy vylúčiť. Ak zamestnanci Slovenskej pošty zistia v zásielke nedovolený obsah, pošta informuje príslušné orgány verejnej správy.

Tlačová správa tu.

Slovenská pošta o opatreniach v súvislosti so šírením žltačky typu A v Prešovskom kraji

Bratislava, 6. december 2023

Keďže Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove potvrdil epidemický a sporadický výskyt ochorenia na vírusovú hepatitídu typu A v niektorých obciach v regióne, Slovenská pošta v danej oblasti prijíma opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov.

Tlačová správa tu.

Nestíhate? Balík z BalíkoBOXu vás počká na pošte

Bratislava, 6. december 2023

Slovenská pošta umožňuje zákazníkom, ktorí si nestihnú vyzdvihnúť balík z BalíkoBOXu počas 3 dní, vybrať si zásielku počas ďalšej úložnej doby na pošte. V praxi to znamená, že po uplynutí trojdňovej úložnej lehoty v BalíkoBOXe zásielka nie je automaticky odoslaná naspäť odosielateľovi, ale ostáva uložená v pobočke pošty počas ďalších dní. 

Tlačová správa tu.

Pošta vydala známku s podobizňou akademického maliara Jozefa Baláža

Bratislava, 5. december 2023

Slovenská pošta vydala dnes, 5. decembra 2023 poštovú známku „Deň poštovej známky: Jozef Baláž (1923 – 2006)“ s nominálnou hodnotou 1,20 €.

Tlačová správa tu.

Mobilná verzia