Tlačové správy február 2022

Slovenská pošta sa zapája do pomoci ukrajinskému ľudu

Bratislava, 28. február 2022

Aj Slovenská pošta sa zapojila do pomoci Ukrajine. V noci na pondelok 28.2.2022 vypravila z Bratislavy dva plne naložené kamióny s humanitárnou pomocou pre ukrajinských občanov, ktorí teraz pomoc potrebujú. Zbierku šatstva, vody, dojčenskej stravy, trvanlivých potravín, hygienických potrieb, diek a oblečenia pripravili občania Bratislavy. Humanitárna pomoc putuje do miest Velykyj Bereznyj a po preložení nákladu aj do Kyjeva.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Výstava v Poštovom múzeu ukáže tvorbu akademického maliara Rudolfa Cigánika

Bratislava, 28. február 2022

Akademický maliar Rudolf Cigánik sa presne po 11 rokoch vracia do priestorov Slovenskej pošty, do Poštového múzea na Partizánskej ceste 9 v Banskej Bystrici. Svoju tvorbu tentoraz predstavuje v podobe autorskej výstavy 5P Rudolfa Cigánika s podtitulom 5 portrétov slovenských osobností v známkovej tvorbe. Záujemcovia si ju môžu pozrieť v pracovných dňoch od 8:00 do 15:30 od piatka 25. februára do štvrtka 30. júna 2022.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta od 1. marca 2022 upravuje cenník produktov a služieb

Bratislava, 22. február 2022

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb opatrením zo 14. februára 2022 č. 2/2022 ustanovil rozsah regulácie cien a určil maximálne ceny univerzálnej služby a poštového platobného styku pre vnútroštátny poštový styk, a opatrením č. 1-MS/2020 zo 16. februára 2022 ustanovil rozsah regulácie cien a určil sa maximálne ceny univerzálnej služby pre medzinárodný poštový styk. Preto Slovenská pošta od 1. marca 2022 môže prikročiť k úprave cien svojich produktov a služieb.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošlite originálnu pohľadnicu s vlastným motívom

Bratislava, 11. február 2022

Pošlite svojim blízkym originálnu pohľadnicu zo zimných radovánok. Vďaka službe Slovenskej pošty „Moja pohľadnica“ si môžete vytvoriť prostredníctvom mobilného telefónu alebo webu jedinečnú pohľadnicu s vlastným motívom aj textom a potešiť tak svojich blízkych. Pošta pohľadnicu vytlačí a pošle zvolenému adresátovi v rámci Slovenska i do zahraničia. Výhodou tejto e-pohľadnice je aj to, že si môžete zvoliť ľubovoľný termín doručenia.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Mobilná verzia