Tlačové správy január 2021

Pošta vydala poštovú známku s portrétom Ladislava Grosmana

Bratislava, 29. január 2021

Slovenská pošta dnes, 29. januára 2021, vydáva poštovú známku „Osobnosti: Ladislav Grosman (1921 – 1981)“ s nominálnou hodnotou 1 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Ďalšie falošné e-maily v mene Slovenskej pošty, ktoré odkazujú na zmenu doručenia zásielky

Bratislava, 21. január 2021

V mene Slovenskej pošty dostávajú adresáti ďalšie falošné e-maily, prostredníctvom ktorých si môžu údajne zmeniť doručenie alebo uloženie zásielky. Informácie z takéhoto e-mailu sú podobné informáciám z oficiálneho webu pošty, až na niekoľko zámerne podobných nepravdivosti. Napríklad zákaznícka podpora Slovenskej pošty nefunguje 24 hodín denne, ale iba v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 17:00. Falošný mail je možné rozlíšiť aj podľa nesprávne uvedeného telefónneho číslo na Zákaznícke centrum - 0850 192 413, pričom správne číslo je 0850 122 413. Aj v tomto prípade ide o zneužitie loga Slovenskej pošty, a preto by klienti nemali na takéto emaily reagovať.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu budú pošty nasledujúce dva víkendy zatvorené

Bratislava, 14. január 2021

V dôsledku nepriaznivého vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku a vzhľadom na neustále rastúci počet obmedzení prevádzok pôšt z dôvodov, že mnoho zamestnancov je v povinnej karanténe, na PN či OČR, budú počas nasledujúcich dvoch víkendov, teda v dňoch 16.-17. januára a 23.-24. januára 2021, zatvorené všetky pobočky Slovenskej pošty. Pošta tak chce zároveň umožniť svojim zamestnancom, aby sa dali otestovať.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydala poštové známky na tému úžitkového umenia

Bratislava, 13. január 2021

Slovenská pošta vydala tri poštové známky s tematikou úžitkové umenie. Poštová známka Rímske sklo zo Zohora má nominálnu hodnotu 0,05 €, známka Gotický pohár s nálepmi z Bratislavy má hodnotou 0,10 € a známka Zlatá Zuzana zo sklárne Zlatno má nominálnu hodnotu 0,20 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Poštu čaká komplexná reforma, začína redukciou nadbytočných pracovných miest

Bratislava, 12. január 2021

Slovenskú poštu čakajú v roku 2021 zásadné reformy. Prvým krokom reformného procesu bude reorganizácia organizačnej štruktúry a pracovných miest. Cieľom je modernizácia spoločnosti po vzore okolitých krajín, zvýšenie efektivity a skvalitnenie služieb klientom. Ide pritom o dlhodobo plánované manažérske rozhodnutie, ktoré nesúvisí s pandémiou. To prichádza po predbežných rokovaniach s poštovými odborármi. V prvej fáze sa rušenie pracovných miest alebo zmena dohodnutých pracovných podmienok dotkne približne 1 500 zamestnancov pošty, pričom zrušených bude 756 nadbytočných pracovných miest. Vedenie pošty pritom po rozhovoroch s odborármi ustúpilo z pôvodného plánu prepustiť viac ako 900 zamestnancov.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu budú
všetky pošty cez víkend zatvorené

Bratislava, 7. január 2021

V dôsledku negatívneho vývoja pandemickej situácie budú všetky pobočky Slovenskej pošty počas nastávajúceho víkendu, t.j. sobota 9. januára 2021 a nedeľa 10. januára 2021, zatvorené.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Zhoršujúci sa stav pandémie komplikuje prevádzku
na Slovenskej pošty, a.s.

Bratislava, 5. január 2021

Slovenská pošta, a.s., v ostatných dňoch zaznamenáva nárast počtu zamestnancov, ktorí sú pozitívne testovaní na Covid 19 alebo ktorí musia zostať v izolácii. Táto skutočnosť ovplyvňuje aj prevádzku pôšt a logistiku Slovenskej pošty, čo sa môže prejaviť v obmedzeniach otváracích hodín pre verejnosť ako aj pri lehotách doručovania zásielok. Slovenská pošta prosí občanov – klientov - o pochopenie a trpezlivosť a zároveň ich uisťuje, že využíva všetky alternatívy a robí všetko preto, aby výpadok pracovníkov nahradila a zabezpečila čo najplynulejší priebeh prevádzky.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia