Tlačové správy január 2022

Pošta vydá známku k svetovej výstave Expo v Dubaji

Bratislava, 20. január 2022

Slovenská pošta vydá v piatok 21. januára 2022 poštovú známku „Svetová výstava EXPO 2020 Dubai“ s nominálnou hodnotou 2,10 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vyplatila už takmer 100-tisíc poukazov za očkovanie

Bratislava, 18. január 2022

Slovenská pošta vyplatila už takmer 100-tisíc poukazov za očkovanie zo 120-tisíc doručených. Tieto dni sa bude doručovať ďalších 100-tisíc poukazov. Keďže od stredy 19. januára sa začínajú vyplácať aj sociálne dávky, treba sa pripraviť na zvýšenú návštevnosť pobočiek.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydá známky k zimným olympijským a paralympijským hrám v Pekingu

Bratislava, 18. január 2022

Slovenská pošta vydá v stredu 19. januára 2022 poštovú známku „XXIV. zimné olympijské hry v Pekingu“ s nominálnou hodnotou 0,75 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Ježiškovi napísalo vyše 95 000 detí zo 42 krajín

Bratislava, 13. január 2022

V rámci 23. ročníka Vianočnej pošty list Ježiškovi napísalo 73 570 detí a ďalších 32 000 poslalo pohľadnicu prostredníctvom internetovej aplikácie www.mojapohladnica.sk Pandémia sa opäť odzrkadlila aj v želaniach detí. Tie si okrem hračiek, školských potrieb, mobilov, tabletov či živých zvieratiek želali aj zdravie a skončenie tohto covidového obdobia.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta opäť upozorňuje na podvodníkov

Bratislava, 10. január 2022

Podvodníci zneužívajúci meno Slovenskej pošty využívajú čoraz sofistikovanejšie metódy, ako získať údaje z platobných kariet inzerujúcich občanov. Snažia sa ich pritom presvedčiť, že ide o bezpečný spôsob predaja tovaru. Ak má predávajúci zverejnený telefónny kontakt, podvodníci ho kontaktujú cez aplikáciu WhatsApp zaujímajúc sa o konkrétny inzerát zverejnený na portáli, ktorý sprostredkúva predaj či kúpu rozličného tovaru. Ubezpečujú ho, že cez web Slovenskej pošty vytvoria objednávku na poštového kuriéra, ktorý zásielku vyzdvihne na adrese, a peniaze predávajúcemu pošlú vopred, ak na stránke, tváriacej sa ako web pošty, vyplnia formulár aj so všetkými údajmi z platobnej karty. Aby sa javili dôveryhodne, posielajú podvodníci aj kópiu občianskeho preukazu. Slovenská pošta preto vyzýva ľudí k ostražitosti, aby na podozrivé správy nereagovali a najmä aby nezadávali údaje svojich platobných kariet, ktoré môžu byť takto ľahko zneužité a občania tak prídu o peniaze.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta predáva neupotrebiteľný nehnuteľný majetok

Bratislava, 03. január 2022

Slovenská pošta realizuje komerčný predaj neupotrebiteľného nehnuteľného majetku. Všetky ponuky s podrobnou špecifikáciou a pokynmi pre uchádzačov sú zverejnené na internetovej stránke Slovenskej pošty https://www.posta.sk/informacie/odpredaj-majetku. Slovenská pošta umožňuje pri procese predaja obhliadku jednotlivých nehnuteľností.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia