Tlačové správy júl 2020

Klienti Slovenskej pošty sa na pobočkách pôšt cítia bezpečne

Bratislava, 31. júl 2020

Vzhľadom na nárast počtu prípadov infikovaných osôb na COVID-19 na Slovensku a v záujme znižovania rizika šírenia tohto ochorenia, Slovenská pošta, a.s., naďalej na svojich pobočkách dodržiava účinné protiepidemické opatrenia.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva poštovú známku k 125. výročiu vzniku mestskej hromadnej dopravy v Bratislave

Bratislava, 30. júl 2020

Slovenská pošta vydá 31. júla poštovú známku „125. výročie vzniku mestskej hromadnej dopravy v Bratislave“ s nominálnou hodnotou 1,55 €. Poštová známka s rozmermi 44,1 × 26,5 mm vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami. Známku vytlačila technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Motívom poštovej známky je historická „Viedenská električka“ GANZ Eg 6, ktorá v rokoch 1914 - 1945 jazdila z Bratislavy do Viedne.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta doručí expres zásielky aj vo večerných hodinách

Bratislava, 24. júl 2020

Zdržíte sa v práci a nestíhate si prevziať zásielku od kuriéra? Nechajte si ju doručiť vo večerných hodinách. Slovenská pošta spustila pilotnú prevádzku večerného doručovania, takže expres zásielku si môžete prevziať v čase, ktorý je pre Vás komfortný. Ide o jedinečnú službu, ktorá je dostupná zatiaľ v Bratislave.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Cez BalíkoBOXy zaplatíte už aj poukazy, faktúry či SIPO

Bratislava, 20. júl 2020

V rámci skvalitnenia služieb prináša Slovenská pošta ďalšiu novinku - po novom môžu zákazníci uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry s PAY by square kódom aj cez BalíkoBOXy. Výhodou BalíkoBOXov je práve ich nonstop dostupnosť a s rozšírenou funkcionalitou sa postupne stávajú rýchlym, jednoduchým a hlavne flexibilným riešením aj pre zaneprázdnených klientov.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva poštovú známku k 1150. výročiu ustanovenia sv. Metoda za panónskeho a veľkomoravského arcibiskupa

Bratislava, 3. júl 2020

Slovenská pošta vydá 4. júla 2020 poštovú známku „1150. výročie ustanovenia sv. Metoda za panónskeho a veľkomoravského arcibiskupa“ s nominálnou hodnotou 2,10 €.​Poštová známka s rozmermi 44,4 × 54,4 mm vychádza vo forme hárčeka s jednou poštovou známkou. Ústredným motívom poštovej známky je zobrazenie sv. Metoda inšpirované najstaršími známymi freskami sjeho portrétom z kostola San Clemente v Ríme, na pozadí pôdorysu veľkomoravského trikonchálneho kostola na Devíne a nákončím opasku v podobe bohoslužobnej knihy z veľkomoravského hradiska Valy pri Mikulčiciach. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je prof. Dušan Kállay, akad. mal. a autorom rytiny známky, hárčeka a FDC František Horniak. Známka platí vo vnútroštátnom i medzinárodnom poštovom styku od 4. júla 2020 až do odvolania.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Mobilná verzia