Tlačové správy máj 2021

Falošné pracovné ponuky v mene Slovenskej pošty

Bratislava, 26. máj 2021

Slovenská pošta upozorňuje občanov na podvodné ponuky práce, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach v mene Slovenskej pošty. Neznáme osoby v tejto súvislosti požadujú zaslať kópie osobných dokladov priamo cez sociálnu sieť.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva poštovú známku
„150. výročie založenia hvezdárne v Hurbanove“

Bratislava, 21. máj 2021

Slovenská pošta dnes, 21. mája 2021, vydáva poštovú známku „150. výročie založenia hvezdárne v Hurbanove“, s nominálnou hodnotou 0,75 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Doporučené zásielky budú doručované opäť štandardne

Bratislava, 17. máj 2021

Slovenská pošta od dnešného dňa, 17. mája 2021, opäť štandardne doručuje doporučené zásielky. To znamená, že doručovatelia vykonajú pokus o doručenie doporučených zásielok a až v prípade nezastihnutia adresáta zanechajú v poštovej schránke oznámenie o uložení zásielky, teda žltý lístok, a zásielku uložia na pobočke pošty. Osobitý spôsob doručovania niektorých doporučených zásielok bol v platnosti od 27. októbra 2020 na základe príkazu ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala, ukončením vyhláseného núdzového stavu sa tento príkaz ministra ruší. 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Svoj BalíkoBOX už má aj Banská Štiavnica

Bratislava, 13. máj 2021

Svoj prvý BalíkoBOX má už aj Banská Štiavnica. Je umiestnený na Kolpašskej ulici pri obchodnom reťazci s dobre dostupným parkovaním. Slovenská pošta tak zasa rozšírila sieť BalíkoBOXov určených na pohodlné a jednoduché doručovanie balíkov a balíkových zásielok a na celom Slovensku ich už má 135. Výhodou BalíkoBOXov je práve ich nonstop dostupnosť a aj možnosť využívať platobnú funkcionalitu na úhradu šekov, dokladov SIPA alebo aj faktúr cez Pay By Sqaure. Balíkobox je rýchlym, jednoduchým a hlavne flexibilným riešením aj pre zaneprázdnených klientov, ktorí nemajú čas chodiť na poštu.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošty sú otvorené v pôvodnom režime

Bratislava, 10. máj 2021

Pobočky Slovenskej pošty budú od dnešného dňa, 10. mája 2021, otvorené podľa pôvodných otváracích hodín, a to aj počas obeda, keďže sa rušia pravidelné obedné dezinfekčné prestávky. Obmedzenia sa môžu vyskytnúť len lokálne v súvislosti s výpadkom zamestnancov v dôsledku COVID-19. Na poštách naďalej platia protipandemické opatrenia, teda regulované vstupy, vzájomné odstupy a nosenie respirátorov. Aktuálne otváracie hodiny sú zverejnené na stránke www.posta.sk. Všetky kľúčové hygienické opatrenia sú formou piktogramu viditeľne umiestnené pred vstupom na poštu.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva poštovú známku
„EUROPA 2021: Tetrov hlucháň“

Bratislava, 7. máj 2021

Slovenská pošta dnes, 7. mája 2021, vydáva poštovú známku „EUROPA 2021: Tetrov hlucháň“ s nominálnou hodnotou 1,70 € .

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta ponúka klientom prehľadnú a pohodlnú komunikáciu pri vybavovaní elektronického colného konania

Bratislava, 5. máj 2021

Klienti Slovenskej pošty, ktorí očakávajú zásielku zo zahraničia s potrebou jej preclenia, môžu od 1. mája 2021 využiť novú formu elektronickej komunikácie s colno-deklaračnými oddeleniami. Cez www.posta.sk v časti Sledovanie zásielok môžu Slovenskú poštu požiadať o využitie jej colno-deklaračných služieb pri preclievaní zásielok. V užívateľsky prehľadnom prostredí budú priamo „navedení“ na poskytnutie podkladov potrebných pre colné konanie. Pošta ponecháva aj možnosť „papierovej“ (emailovej) komunikácie, ktorá bola využívaná doteraz.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Výstava „Bye Bye COVID-19“ v Poštovom múzeu v Banskej Bystrici

Bratislava, 4. máj 2021

„Bye Bye COVID-19“ je názov výstavy, ktorú možno navštíviť v Poštovom múzeu v Banskej Bystrici od dnešného dňa, 4. mája, do 21. augusta 2021. Výstava je reinštaláciou výstavy „Art of Coronavirus“, ktorá bola otvorená 21. 8. 2020 v Bratislave a z dôvodu protipandemických opatrení bola verejnosti prístupná len do 24. 10. 2020. Ako leitmotív aktuálnej reinštalácie výstavy v Poštovom múzeu je symbolicky použitý názov obrazu „Bye-Bye COVID-19“ od Nana Furiya -japonskej umelkyne, žijúcej na Slovensku.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Aj pošta je váš bankomat

Bratislava, 3. máj 2021

Slovenská pošta, a.s., prináša svojim zákazníkov náučnú a marketingovú kampaň s názvom Aj pošta je váš bankomat. Jej cieľom je zvýšiť informovanosť o užitočnej službe Rýchly výber, ktorá všetkým zákazníkom umožňuje získať hotovosť z platobnej karty, podobne ako z bankomatu, a to na každej priehradke pošty.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Zapojte sa do ankety o najkrajšiu poštovú známku

Bratislava, 3. máj 2021

Zapojte sa do ankety o najkrajšiu poštovú známku a navrhnite, čo by ste chceli zobraziť na slovenských známkach v budúcich rokoch. Svoje tipy môžete posielať do konca júla. Verejnú anketu o najkrajšiu slovenskú poštovú známku a najkrajšiu obálku prvého dňa (FDC) vydanú v roku 2020 vyhlasuje Zväz slovenských filatelistov v spolupráci so Slovenskou poštou a filatelistickým portálom www.postoveznamky.sk .

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia