Tlačové správy november 2021

Slovenská pošta opätovne upozorňuje na podvodníkov

Bratislava, 29. november 2021

Blížiace sa vianočné sviatky umocnené aktuálnym lockdownom motivujú Slovákov nakupovať cez internet. To využívajú podvodníci, ktorí opäť vystupujú v mene pošty a žiadajú od klientov údaje o ich platobných kartách. Slovenská pošta preto vyzýva ľudí k ostražitosti, aby na podozrivé maily či SMS správy nereagovali.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydala známku s podobizňou Alexandra Dubčeka

Bratislava, 26. november 2021

Slovenská pošta dnes, v piatok 26. novembra 2021, vydala poštovú známku „Osobnosti: Alexander Dubček (1921 – 1992)“ s nominálnou hodnotou 1,00 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Zmeny v doručovaní sobotňajšej tlače od roku 2022

Bratislava, 26. november 2021

Doručovanie dennej tlače Slovenkou poštou v sobotu nie je súčasťou univerzálnej služby, ktorá je poskytovaná pre iné produkty v rozsahu pondelok - piatok. Všetky náklady na distribučný proces a proces doručovania v sobotu sú naviazané iba na jediný produkt, a to je doručovanie sobotných vydaní dennej tlače.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Deti už môžu písať Ježiškovi, pošle im milý darček

Bratislava, 18. november 2021

Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“, Slovenská pošta mu všetky odkazy doručí. Dôležité je uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu. Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle aj milý rozprávkový darček. Obľúbený projekt Vianočnej pošty dnes slávnostne otvorili generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták, štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť a výkonná riaditeľka Poštovej banky Melinda Burdanová.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta žiada klientov o dodržiavanie protipandemických opatrení

Bratislava, 12. november 2021

Pre minimalizovanie rizika šírenia nákazy COVID-19 Slovenská pošta žiada klientov, aby dodržiavali zavedené protipandemické opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva. Pošta zároveň vyzýva klientov, aby boli chápaví, trpezliví a aby sa zdržali rôznych invektív voči zamestnancom, ktorí požadujú dodržiavanie nariadení.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta zrekonštruovala parkovisko pred budovou pošty vo Svidníku

Bratislava, 11. november 2021

Slovenská pošta zrekonštruovala parkovisko v centre Svidníka pred budovou pošty, ktoré už bolo v havarijnom stave. Súčasne s rekonštrukciou opravila pošta aj kanalizačné potrubie a na parkovacej ploche pribudla nabíjacia stanica pre elektromobily a elektrobicykle.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydala známku „Petra Vlhová – Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2020/21“

Bratislava, 5. november 2021

Slovenská pošta vydala 3. novembra poštovú známku „Petra Vlhová – Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2020/21“ so špecifickým symbolom T2 50g, ktorý korešponduje s cenou za list 2. triedy do 50 g vo vnútroštátnom styku v nominálnej hodnote 0,65 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia