Tlačové správy október 2020

Všetky pobočky Slovenskej pošty budú cez víkend zatvorené

Bratislava, 28. októbra 2020

Všetky pobočky Slovenskej pošty budú počas nastávajúceho víkendu (31.10.-1.11.2020) zatvorené. Uskutoční sa totiž celonárodné testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré nariadila Vláda SR v dôsledku narastajúceho počtu nakazených. Pošta tak chce umožniť svojim zamestnancom, aby využili možnosť otestovať sa. Zároveň, kým budú pošty zatvorené, využije tento čas na dezinfekciu pobočiek.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta upraví doručovanie niektorých
doporučených zásielok

Bratislava, 27. októbra 2020

S cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke ako aj obyvateľov miest a obcí upraví Slovenská pošta doručovanie niektorých doporučených zásielok. Obyčajné a doporučené zásielky dostanú adresáti priamo do schránok, úradné zásielky si prevezmú na verejnom priestranstve. Ak adresáti nebudú zastihnutí na adrese, dostanú do poštovej schránky oznámenie o uložení tejto úradnej zásielky. Vyplýva to z rozhodnutia Vlády SR a príkazu ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala, ktoré dnešným dňom nadobudli právoplatnosť. K tomuto kroku bolo potrebné pristúpiť v dôsledku krízovej situácie spôsobenej šírením koronavírusu COVID-19 a tiež preto, aby sa minimalizoval priamy kontakt medzi obyvateľstvom.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva spoločne s Maltou dve poštové známky venované vinohradníctvu

Bratislava, 26. októbra 2020

Slovenská pošta vydala v sobotu 24. októbra 2020 spoločne s Maltou dve poštové známky venované vinohradníctvu - Vinohradníctvo na Slovensku a Vinohradníctvo na Malte. Nominálna hodnota každej známky je 1,65 Eur.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošty v okresoch Tvrdošín, Dolný Kubín, Námestovo a Bardejov budú v sobotu 24. 10. 2020 zatvorené

Bratislava, 23. októbra 2020

Pobočky Slovenskej pošty v okresoch Tvrdošín, Dolný Kubín, Námestovo a Bardejov budú v sobotu 24. októbra zatvorené. Od piatku 23. októbra do nedele 25. októbra 2020 sa v týchto okresoch uskutoční pilotná fáza celoplošného testovania na ochorenie COVID-19, ktoré nariadila Vláda SR v dôsledku narastajúceho počtu nakazených. Pošta tak chce umožniť svojim zamestnancom, aby využili možnosť otestovať sa.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pozor na ďalšie podvodné e-maily v mene Slovenskej pošty

Bratislava, 21. októbra 2020

Slovenská pošta vyzýva klientov k opatrnosti pred ďalšími falošnými e-mailami. Odosielateľ používa zdeformované logo Slovenskej pošty, od adresátov pýta poplatok za doručenie zásielky a cez webový odkaz ich rovno presmeruje na platobnú bránu, kde má adresát zadať svoje údaje z platobnej karty. Odosielateľom týchto mailov nie je Slovenská pošta, a preto by klienti nemali na takéto maily reagovať. Ide o podvod, kde je zneužité meno Slovenskej pošty. Slovenská pošta sa už obrátila na orgány činné v trestnom konaní.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydáva dve poštové známky
s umeleckým motívom

Bratislava, 19. októbra 2020

Slovenská pošta vydá v utorok 20. októbra 2020 poštovú známku „UMENIE: Ferdinand Katona (1864 – 1932)“ s nominálnou hodnotou 2,10 €. V utorok 20. októbra vydá Slovenská pošta aj druhú poštovú známku „UMENIE: Ladislav Vychodil (1920 – 2005)“ s nominálnou hodnotou 2,20 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vyplatí štátne sociálne dávky a dôchodky
aj počas núdzového stavu

Bratislava, 19. októbra 2020

Od pondelka 19. do utorka 27. októbra 2020 vypláca Slovenská pošta štátne sociálne dávky vrátane dôchodkov obyvateľom do vlastných rúk v pobočkách pošty alebo priamo na adresu. Slovenská pošta vyzýva poberateľov týchto dávok, aby pri ich preberaní zodpovedne a dôsledne dodržiavali všetky bezpečnostné a hygienické nariadenia, čím ochránia seba i pracovníkov Slovenskej pošty. Na vyplácanie sociálnych dávok a dodržiavanie bezpečnostných opatrení budú dohliadať zamestnanci Slovenskej pošty v spolupráci so zamestnancami bezpečnosti a polície.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Nové opatrenia platia aj na poštách

Bratislava, 15. októbra 2020

V zmysle nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR platia od dnešného dňa, od 15. októbra 2020, aj v pobočkách Slovenskej pošty nové bezpečnostné a hygienické opatrenia na zamedzenie šíreniu rizika nákazy Covid-19. Regulované vstupy, dezinfikovanie rúk, vzájomné odstupy či rúška ako povinná výbava v interiéri aj exteriéri.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta žiada ľudí o zodpovedné dodržiavanie opatrení

Bratislava, 14. októbra 2020

Vzhľadom na nárast počtu prípadov infikovaných osôb na COVID-19 na Slovensku a v záujme znižovania rizika šírenia tohto ochorenia Slovenská pošta žiada klientov o zodpovedné dodržiavanie bezpečnostných a hygienických opatrení, ktoré nariadil Úrad verejného zdravotníctva SR. Týka sa to nielen klientov v pobočkách, ale aj adresátov pri preberaní zásielok od doručovateľov.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Poštári si pripomínajú Svetový deň pošty

Bratislava, 9. októbra 2020

Slovenská pošta si dnes, 9. októbra spolu s ďalšími členmi Svetovej poštovej únie pripomína Svetový deň pošty. Ten zdôrazňuje základné hodnoty poštovníctva, úlohu pošty v každodennom živote a prínos k ekonomickému rozvoju krajiny.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta vydala poštovú známku
„Spoločné vydanie s Mongolskom: Sokoliarstvo“

Bratislava, 8. októbra 2020

Slovenská pošta vydala poštovú známku „Spoločné vydanie s Mongolskom: Sokoliarstvo“ s nominálnou hodnotou 0,65 €. Poštová známka s rozmermi 40 × 40 mm vychádza vo forme upraveného tlačového listu s 10 známkami. Na poštovej známke sú prezentované archeologické nálezy z 8. storočia s motívmi sokoliarov nachádzajúcich sa na Khul Asgat pohrebnej stéle v Mongolsku a na avarskom nákončí z Moravského sv. Jána. Súčasne s poštovou známkou bola vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 2. októbra 2020 a domicilom mesta Bratislava. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, FDC, FDC pečiatky Vladislav Rostoka, akad. mal.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pandémia komplikuje doručovanie expres zásielok

Bratislava, 6. októbra 2020

Slovenská pošta dáva do pozornosti, že v súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom na Slovensku, narastajúcim počtom nakazených novým koronavírusom a pretrvávajúcimi opatreniami proti šíreniu pandémie COVID -19, môžu expresné zásielky v rámci vnútroštátnej prepravy meškať.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Posielanie zásielok do Číny odložte na budúci týždeň

Bratislava, 5. októbra 2020

Čínsky štátny sviatok, tzv. Zlatý týždeň (Golden week), ovplyvnil aj doručovanie zásielok do tejto krajiny.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Problémy s medzinárodnou prepravou zásielok pretrvávajú vo všetkých krajinách

Bratislava, 2. októbra 2020

Pre zvyšujúci sa počet nakazených novým koronavírusom a s cieľom zamedziť ďalšiemu jeho šíreniu, prijímajú všetky krajiny sveta rozličné opatrenia, medzi nimi napríklad aj rušenie alebo zmenu letov medzinárodných leteckých prepravcov. Preto Slovenská pošta, rovnako ako aj iné poštové podniky sveta, má problémy s výpravou zásielok do niektorých krajín.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Európska investičná banka (EIB) podporila digitalizáciu služieb Slovenskej pošty, a. s., úverom vo výške € 32 mil. eur

Bratislava / Luxemburg, 1. októbra 2020

Európska investičná banka (EIB) podporila digitalizáciu služieb Slovenskej pošty úverom vo výške 32 mil. eur. EIB ako banka EU tým prispeje k digitalizácii a inováciám služieb a prevádzkových procesov Slovenskej pošty. Úver je určený na financovanie nových IT systémov a na špeciálne poštové zariadenia, ako sú triediace linky na balíky alebo balíkoboxy.​

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia