Tlačové správy v decembri 2015

Ako budú otvorené pošty počas sviatkov?

Podrobnosti o vianočnej a novoročnej prevádzke nájdu klienti na www.posta.sk

17. december 2015

Slovenská pošta, a. s., bude aj počas blížiacich sa sviatkov svojim klientom k dispozícii a vo vianočnom a novoročnom období otvorí vybrané pobočky pre verejnosť. Informácie o zmenách otváracích hodín nájdu zákazníci zverejnené na výveskách na jednotlivých poštách, ako aj na webovej stránke Slovenskej pošty www.posta.sk v časti Aktuálne.

celá správa 

Pozor na to, čo posielate vo svojich zásielkach

16. december 2015

Vianoce a Nový rok sa nezadržateľne blížia a práve s predsviatočným obdobím súvisí zvýšený podaj zásielok na poštách. Slovenská pošta v posledných dňoch zaevidovala niekoľko prípadov nedovoleného obsahu v poštových zásielkach, ktoré smerovali do zahraničia. V uvedených zásielkach boli prskavky a tieto pošta musela z prepravy vylúčiť.

celá správa 

Slovenská pošta vydala známku s motívom hlavnej bratislavskej pošty

8. december 2015

Slovenská pošta, a.s., (ďalej SP) vydala poštovú známku „Deň poštovej známky: Budova pošty Bratislava 1“ s nominálnou hodnotou 0,65 €.

celá správa 

Vianočná prevádzka na poštách je v plnom prúde
Kedy poslať svoje zásielky?

10. december 2015

Predsviatočné obdobie už tradične prináša zvýšený záujem o poštové služby. Pri posielaní balíkov Slovenská pošta v tomto čase pravidelne zaznamenáva výrazný nárast v porovnaní s ostatnými mesiacmi v roku. Dôvodom je najmä zvýšený nákup tovarov prostredníctvom internetu a jeho následné doručovanie. 

celá správa 

Ježiško 2015 už dostal 90 tisíc listov

14. december 2015

Do Vianoc ostávajú posledné dni a Ježiško zažíva boom listov od detí a dospelých so svojimi želaniami zo Slovenska aj zo zahraničia. Aj tento rok si preberá svoju poštu zo schránky v Rajeckej Lesnej počas celého roka a práve pred Vianocami na ňu odpovedá. V aktuálnom, 17. ročníku Vianočnej pošty, už Ježisko dostal 90 000 listov. V nich si deti želajú najmä hračky, legá, bábiky, živé zvieratá, hudobné nástroje a dotykové telefóny.

celá správa 

Mobilná verzia