Tlačové správy december 2021

Slovenská pošta a odborové zväzy uzavreli Podnikovú kolektívnu zmluvu na roky 2022 až 2025

Bratislava, 29. december 2021

Podniková kolektívna zmluva bude účinná od 1. januára 2022 a vzťahuje sa na všetkých zamestnancov v pracovnom pomere. Upravili sa v nej práva a povinnosti zamestnancov a vo viacerých oblastiach boli dohodnuté podmienky nad rámec Zákonníka práce, ktoré majú prispieť k vytváraniu lepších pracovných podmienok zamestnancov a k udržaniu sociálneho zmieru.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Otváracie hodiny pôšt počas najbližších dní a sviatkov

Bratislava, 17. december 2021

Vybrané pobočky Slovenskej pošty, v ktorých je uložené väčšie množstvo zásielok, budú od pondelka 20. decembra do stredy 22. decembra (vrátane) predlžovať otváracie hodiny. Pošta tak chce v tomto hektickom období vyjsť v ústrety klientom, aby si stihli vyzdvihnúť zásielky pred Vianocami.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Balíky s garanciou doručenia do Vianoc podávajte na poštách 17. a 18. decembra 2021

Bratislava, 16. december 2021

Enormný počet zásielok v prepravnej sieti a výpadky zamestnancov z dôvodu pandémie prinútili Slovenskú poštu skrátiť lehoty na odoslania zásielok s garanciou doručenia do Vianoc. Zásielky treba podať najneskôr v piatok 17. decembra 2021 alebo v sobotu 18. decembra 2021, aby boli doručené do 24. decembra 2021. Pošta zároveň upozorňuje, že v sobotu 18. decembra 2021 predĺži otváracie hodiny na poštách, ktoré bývajú bežne v sobotu otvorené. Slovenská pošta sa za zmenu termínov ospravedlňuje.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pozor na to, čo posielate vo svojich poštových zásielkach

Bratislava, 15. december 2021

Najmä v závere roka Slovenská pošta zaznamenáva zvýšené množstvo zásielok s nedovoleným obsahom, ktoré smerujú do zahraničia. Ak sa medzi zásielkami určených na leteckú prepravu vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, komplikuje a spomaľuje to vypravenie lietadla a v konečnom dôsledku aj doručenie zásielok. Poštové podniky sú povinné zásielky s nedovoleným obsahom z prepravy vylúčiť. Ak zamestnanci Slovenskej pošty zistia v zásielke nedovolený obsah, pošta informuje príslušné orgány verejnej správy.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Písali ste už Ježiškovi? Máte na to čas už len do piatka

Bratislava, 13. december 2021

Napísali ste už list Ježiškovi? Ak nie, máte na to posledné dni. Najneskôr do piatka 17. decembra pošlite na adresu Ježiško 999 99 pohľadnicu, list alebo kresbu a nezabudnite uviesť spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Okrem odpovede poteší aj milým rozprávkovým darčekom.  

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta začne od štvrtka vyplácať sociálne dávky

Bratislava, 13. december 2021

Od štvrtka 16. decembra do štvrtka 23. decembra 2021 bude Slovenská pošta vyplácať štátne sociálne dávky obyvateľom do vlastných rúk v pobočkách pošty alebo priamo na adresu. Práve v tomto týždni od 13. do 18. decembra vrcholí aj predvianočná prevádzka poštovej siete, preto pošta očakáva vo svojich pobočkách najväčší nápor zákazníkov. 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

V sobotu budú niektoré pobočky pošty otvorené o hodinu dlhšie

Bratislava, 10. december 2021

Pobočky Slovenskej pošty, ktoré sú v bežnej prevádzke otvorené aj v sobotu, budú v sobotu 11. decembra 2021 otvorené o hodinu dlhšie. Pošta tak vychádza v ústrety zákazníkom, aby si mohli v hektickom predvianočnom období pohodlnejšie vyzdvihnúť zásielky či vybaviť iné poštové služby. Pobočky pošty v nákupných centrách budú otvorené v štandardných otváracích hodinách.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta doručila Ježiškovi už vyše 28-tisíc pozdravov

Bratislava, 07. december 2021

Slovenská pošta doručila Ježiškovi do jeho oficiálnej poštovej schránky, ktorú má v Rajeckej Lesnej, už vyše 28-tisíc pozdravov so želaniami od detí z celého sveta. Medzi najčastejšími prianiami sú klasické hračky, mobily, tablety či živé zvieratká, ale objavujú sa aj nemateriálne želania, aby boli všetci zdraví a aby sa skončilo toto covidové obdobie. Deti posielajú Ježiškovi aj rôzne sladkosti a rúška. Svoju poštu si Ježiško preberá už 23 rokov a práve pred Vianocami na ňu odpovedá.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Dôležité termíny, aby vianočná pohľadnica či balík prišli do Vianoc

Bratislava, 07. december 2021

Predsviatočné obdobie prináša už tradične zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok alebo balíkov. Slovenská pošta príjme denne v predvianočnom období viac ako 120 000 balíkových zásielok. Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov. Aby bol balík na Slovensku doručený do Vianoc, najneskorší termín zaslania balíka je pondelok 20. decembra. 

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta upravila doručovanie niektorých doporučených zásielok a balíkov

Bratislava, 06. december 2021

V dôsledku vyhláseného núdzového stavu v súlade s príkazom ministra dopravy a výstavby SR  Slovenská pošta upravila doručovanie niektorých doporučených zásielok a balíkov s cieľom chrániť zdravie obyvateľov a zamestnancov pošty v prvej línii. Obyčajné a doporučené zásielky bez doplnkových služieb dostanú adresáti priamo do schránok, úradné zásielky, doporučené zásielky so službou alebo balíky si prevezmú na otvorenom priestranstve. Ak adresáti nebudú zastihnutí, dostanú do poštovej schránky oznámenie o uložení zásielky v pobočke pošty.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydala známku s podobizňou Mikuláša Klimčáka

Bratislava, 03. december 2021

Slovenská pošta dnes, 3. decembra 2021 vydala poštovú známku „Deň poštovej známky: Mikuláš Klimčák (1921 – 2016)“ s nominálnou hodnotou 0,75 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Pošta vydala známku troch klaňajúcich kráľov

Bratislava, 02. december 2021

Slovenská pošta vydala 1. decembra 2021 poštovú známku „UMENIE: Klaňanie troch kráľov zo Zlatých Moraviec“ s nominálnou hodnotou 3,00 €.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

Slovenská pošta upravuje doručovanie niektorých doporučených zásielok a balíkov

Bratislava, 02. december 2021

V dôsledku vyhláseného núdzového stavu v súlade s príkazom ministra dopravy a výstavby SR  Slovenská pošta od 2. decembra 2021 upravuje doručovanie niektorých doporučených zásielok a balíkov s cieľom chrániť zdravie obyvateľov a zamestnancov pošty v prvej línii. Obyčajné a doporučené zásielky bez doplnkových služieb dostanú adresáti priamo do schránok, úradné zásielky, doporučené zásielky so službou alebo balíky si prevezmú na otvorenom priestranstve. Ak adresáti nebudú zastihnutí, dostanú do poštovej schránky oznámenie o uložení zásielky v pobočke pošty.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe tu.

 

Mobilná verzia